HD Jupiter Yükseliyor – Jupiter Ascending

Jupiter Yükseliyor – Jupiter Ascending

Başrölünü Jupiter Jones isimli karakterle ünlü oyuncu Mila Kunis üstleniyor. Film insalığın dünyada tek kaldığı zamanları konu ediniyor. Dünyaya gönderilen Jupiter Jones, dünyada hayatına temizlikçi olarak devam eder. Aslında çok büyük bir olayın kurbanı olarak seçilen Jones, bunun az çok farkında olmasına rağmen eminde değildir. Ancak zaman ilerledikçe bu öngörüsünün doğru olduğunu farkedecektir. Evrenin kraliçesinin ölümsüzlüğünü tehdit olarak gördüğü Jupiter Jones'i yok etmek ister. Ama kraliçe onu birini koruyacağının farkında değildir. Başka bir gezegenden Jones'i korumak için biri gelecektir.

Filmin yönetmenliğinin ve senaristliğinin yanısıra çok nadir karşılaştığımız olaylardan yapımcılığını da aynı isimler üstleniyor. Bu isimler ayrıca evli olan Andy Wachowski ve Lana Wachowski ikilisi. 2015 yapımı olarak kayıtlara geçen bu filmin yapımına aslında 2014 yılında başlandı. Filmin seyircisiyle buluşa tarihi ise 6 Şubat. Başrol oyuncusu Mila Kunis'in yanında Eddie Redmayne, Channing Tatum ve Sean Bean gibi aktörler de filmin oyunculuğunda yer alıyor. Kendi fikrimden bahsedecek olursam filme henüz bir Imdb puanı verilmemiş. Kendi 10 üzerinden puanlayacak olursam bu konuya ve fragmana göre en az 7.5 veririm. Nedenini soracak olursanız filmin senaryosu çok hoşuma gitti. Konu çok ilgi çekici ve akıcı gibi duruyor. Tabi filmi izlemeden akıcı olup olmadığı hakkında yorum yapmak biraz saçma olabilir sadece öngörüş desek daha doğru olur aslında. Filmi izleyince yorum yapmak en sağlıklısı olucak aslında.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin başrolü için önce Natalie Portman düşünülmüştü fakat sonrasında anlaşma sağlanamadı. Yerine Rooney Mara'nın adı kulislerde geçerken, kadroya dahil olan isim Mila Kunis oldu.

  Yönetmenler filmin senaryosunun 600 sayfa uzunluğunda olduğunu açıkladılar.

  Filmin vizyon tarihi 2014 Haziran'ı olarak belirlenmişti, ancak post prodüksiyon sürecinin uzatılması kararı alınınca gösterim tarihi 9 ay sonrasına uzaltıldı.

  Wachowski Kardeşler'in imza attığı ilk 3 boyutlu film olma özelliğine sahip.

  Filmin çekimleri İngiltere, Amerika ve İspanya'da tamamlandı.

  Yayın Tarihi:

  06 Şubat 2015 (Türkiye)

  Yapım Şirketi:

  Warner Bros., Village Roadshow Pictures, Dune Entertainment

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 6 Hafta / Seyirci: 197.021 / Hasılat: 2.563.369,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (34)