HD Jeruzalem

Jeruzalem

Eğlenceli bir tatil nasıl doğaüstü bir kabusa dönüşür?

Paz kardeşler olarak sinema dünyasına adım atan Doron ve Yoav Paz’ın televizyon ve dizi dünyasından sonra ilk uzun metraj korku filmi olan Jeruzalem’in konusu Amerikalı genç çocukların İsrail’i Jerusalem’i ziyaret etmeleriyle başlar. Her şey normal gibi görünse de yılın en kutsal günlerinden biri olan Yom Kippur’da işler çığrından çıkacaktır. Güzel bir tatil ve eğlence umutlarıyla İsrail’e gelen gençleri kutsal kitaplardakine benzeyen doğaüstü bir kabus bekliyordur...

Çekimleri İsrail’de geçen film için eleştirmenlerden ciddi anlamda iyi eleştiriler almış. Sonuç olarak yönetmenlerin ilk filmi ve sinema için zorlu bir tür olan korku seçilmiş olması da bu kararda bir etken. Yönetmenlerin, filmin konusunun yanında çekimleri İsrail Jerusalem’de gerçekleştirmelerinin bir nedeni de bölgenin gerçek anlamda var olan spirütüel yapısı.

Hatta Jerusalem’in bu ruhani yapısını göstermek için film yapmanın çok önemli olduğu belirtiliyor. Ayrıca İsrail sinemasının son dönemdeki yükseliğinin ardında yatan önemli noktalardan biri de filmlerin % 100 İsrail’de çekiliyor olması.
İsrail’in sevilen ve yükselişteki aktristlerinden televizyon dünyasının en bilindik isimlerinden Yael Grobglas’ın başrolde olduğu Jeruzalem filminde Yon Tumarkin ve Danielle Jadelyn ise diğer yardımcı oyuncular. Filmin senaryosu da yine Doron Paz ve Yoav Paz tarafından yazılmış.

2015’in en dikkat çekici yapımlarından olan, gerilim ve heyecan dolu Jeruzalem’i kaçırmayın


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  22 Ocak 2016 (ABD)

  Senaryo:

  Doron Paz, Yoav Paz

  Yapım Şirketi:

  Mifal Hapais, Epic Pictures Group, Paz Films

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?