HD İntikam – Swelter

İntikam – Swelter

İhanete uğradıkları bir casino soygun girişiminin ardından hapse düşen bir çete, 10 yıl sonra hapisten kaçar. Tek bir amaçları vardır, onlara ihanet edeni bulup intikamlarını almak.

Filmde, kusursuz bir soygun çetesini izleyeceğiz arkadaşlar. İşlerini harika yapan bu çete kumarhane soygunu sırasında ihanete uğrayınca kıskıvrak yakalanırlar. İçeride yattıkları 10 sene intikamın hırsıyla beslenen elemanlar dışarıya çıkar çıkmaz ilk iş olarak onlara ihanet edeni bulup acımasızca cezalandıracaktır.. Alfred Molina, Jean-Claude Van Damme, Mindy Robinson, Lennie James gibi ünlülerin oynadığı bu yapımla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

ÇEVİRİ NOTLARI;

Rat Pack: 50'li yıllarda meşhur olmuş, bir aktör grubudur. Liderleri Humpey Bogarttır. Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr. ve Joey Bishop da diğer üyeleridir. Grup birkaç soygun filminde oynadı. Filmde de buna gönderme yapılmış. Maskeler, grubun üyelerine ait. Ayrıca Şerifin soyadı Joey Bishop’a atıf olarak, Bishop seçilmiş. Polisin Frank gibi davranmaktan kastettiği ise soygunculardan birinin Frank Sinatra maskesi takmasına göndermedir.

Grassy Knoll: John Kennedy öldürüldüğü zaman, ona çimenlik bir tümsekten/tepeden ateş edildiği öne sürülen komplo teorisi. Sözlük anlamı da çimenli tepe olarak çevrilebilir, ismini de o tepeden alır. Şüphe, komplo teorisi ya da suiskast için kullanılan bir metafordur da. Filmde, Cole'un kaçışına gönderme yapılarak kullanılmış.

Stickball: Sokakta oynanan bir tür beyzbol oyunu.

Navaholar: Bir kızılderili halkı.

Depth Charge: Bir tür ikili içki karışımı.

Barney Fife: The Andy Griffith Show adlı bir Amerikan programında yer alan bir karekter. Barney Fife, şerif yardımcısıdır, Ronny ile dalga geçmek için kullanılmış.

Pontius Pilate: İsa'nın çarmıha gerilmesine sebep olduğu söylenen ünlü tarihi kişilik. Ancak kişiliği ile ilgili farklı görüşler mevcuttur. Elini yıkama olayı ise; İncil'de Matthew 27:24 'e göre; Kalabalığın önünde, ellerini yıkamış ve ' Bu adamın kanından ben masumum. (Ben sorumlu değilim). Gelip kendiniz görün' demiştir. Filmde, Vaiz ölü adamlardan sorumlu olmadığını anlatmak için bu olaya atıfta bulunmuş.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?