1080p İnanılmaz Örümcek Adam 2

İnanılmaz Örümcek Adam 2

Örümcek-Adam'ın en önemli savaşının kendisiyle olduğunu hep biliyorduk; Peter Parker'ın sıradan sorumluluklarıyla, Örümcek-Adam'ın sıradışı sorumlulukları arasındaki mücadele. Ama, İnanılmaz Örümcek-Adam 2'de Peter Parker daha büyük bir çatışmanın başlayacağını fark ediyor.

Örümcek-Adam (Andrew Garfield) olmak harikadır. Peter Parker için gökdelenler arasında yüzmek, bir kahraman olmak ve Gwen (Emma Stone) ile vakit geçirmek kadar müthiş hiçbir şey yoktur. Ama, Örümcek-Adam olmanın da bir bedeli vardır ve New York'luları, şehirlerini tehdit eden korkunç kötü adamlardan koruyabilecek tek kişi Örümcek-Adam'dır. Electro'nun (Jamie Foxx) ortaya çıkması ile, Peter'ın kendisinden çok daha güçlü biriyle yüzleşmesi gerekir. Ve eski dostu Harry Osborn'un (Dane DeHaan) da dönmesiyle, Peter bütün düşmanlarının ortak noktasının OsCorp Şirketi olduğunu fark eder.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Bu filmde de yönetmenlik koltuğunda bulunan Marc Webb, serinin bu ikinci filminin daha eğlenceli olmasını istediklerini ve bu nedenle de Peter Parker'ın bilhassa Örümcek-Adam olduğu anlarda ortaya çıkan doğal espri yeteneğini vurguladıklarını açıkladı. Filmin anahtarlarından biri olan bu özellik için kahramanın çizgi romanlardaki hazır cevap, neşeli ve komik yapısını filmde de korumak istediklerini ve çoğu hayranı gibi kendisinin de Örümcek-Adam'a dair sevdiği yanlardan birinin bu olduğunu belirtiyor.

  İnanılmaz Örümcek-Adam 2 filminde de Peter Parker ve Örümcek-Adam rollerini üstlenen genç oyuncu Andrew Garfield, Peter Parker olmanın zor, Örümcek-Adam olmanın ise harika olduğunu belirtiyor. Peter Parker'ın herkesin yaşadığı aşk problemleri, maddi sorunlar gibi hayati dertlerle uğraştığını, ancak Örümcek-Adam kostümünü giydiğinde gerçek anlamda özgürleşip insanları kurtarmak ve iyilik yapabilmek için her zaman doğru olanı yapmayı üstlenebildiğini söylüyor.

  Son dönemin dikkat çeken oyuncularından Jamie Foxx, bu filmde Electro rolünde karşımıza çıkıyor. Jamie Foxx, Örümcek-Adam filminde rol almanın harika bir his olduğunu ve başka bir rol oynamaya benzemediğini söylüyor. Setteki ilk gününde Örümcek-Adam rolündeki Andrew Garfield'ı kostümüyle gördüğünde tarihi bir an yaşadığını hissettiğini belirten Foxx, kültürlerinin bir parçası olan bu filmin kendisi için büyük anlam taşıdığını ve bu yüzden rolünü fazlasıyla ciddiye aldığı bir sorumluluk olarak yerini getirdiğini belirtiyor.

  Filmin 'esas kız'ı Gwen Stacy rolünde bir kez daha Emma Stone'u izliyoruz. Stone karakterinin hayatının muhteşem anlarından birini yaşadığını, okulunu birincilikle bitirip Oxford'a gitmek için teklif aldığını ancak tam da bu süreçte babasının kaybının ve Peter Parker'la ne yapacağını çözmeye çalışmasının kafasını karıştırdığını belirtiyor. İzleyicinin Gwen'in hikayesine tanık olmasının kendisi için önemli olduğunu belirten Stone, öykünün de son derece zengin ve oynaması heyecan verici olduğunu ekliyor.

  Shailene Woodley'i Mary-Jane Watson rolünü canlandırması kararlaştırıldı ve hatta sahneleri çekildi. Ancak sonrasında yer aldığı sahneler kesildi, zira filmin yapan ekip filmde çok fazla karakter olduğunu düşünerek karakterin filmde yer almamasına karar verdi.

  Başlangıçta hikayede yer alması düşünülen ancak sonradan hikayeden çıkarılan Mary Jane karakteri için düşünülen isimler arasında Kristen Stewart ve Jane Levy varmış.
  Detaylar

  Filmin senaristlerinden Alex Kurtzman filmde Örümcek-Adam'ın karşısına çıkacak iki düşman olan Electro ve Green Goblin'in farklı amaçlar peşinde koştuğunu hatta bazı açılardan aynı adamdan iki farklı düşman yarattıklarını belirtiyor ve ekliyor: “İki adam var; biri Örümcek-Adam’dan nefret ediyor, diğeri ise Peter Parker’dan. Aynı kişiyi öldürmek istiyorlar, ama farklı nedenlerden ötürü. İşte bu yüzden, ikisi bir takım oluşturuyorlar.”

  Jamie Foxx ve Chris Cooper, Spider-Man filmlerinde kötü adam karakterlerini canlandıran ilk Oscar Ödüllü aktörler.

  New York şehrinin Peter Parker / Örümcek-Adam'ın hikayesindeki rolü fazlasıyla büyük. Bu şehirde doğan, büyüyen ve okula giden karakterin şehirle olan bağını vurgulayabilmek adına filmin çekimlerinin tamamı New York'ta gerçekleştirilmiş. Bu film Örümcek-Adam serisinde tamamı New York'ta çekilen ilk film olma özelliğine sahip. Plato modelleri yerine gerçek mekanlara ağırlık verilerek sürdürülen çekimler New York eyaletinin yanı sıra Rochester'da da sürmüş. Plato olaraksa Long Island ve Brooklyn'de kurulan setlerde çekimler yapılmış ve Empire State'de tarihin en büyük alanını içeren platolar kurulmuş. New York eyalet valisi Andrew Cuomo, filmi bugüne kadar New York eyaletinden çekilen en büyük film olarak nitelendiriyor.

  Goblin karakterini canlandıran Dane DeHaan'ın kostümünü giydiği zamanlarda yapılan makyajı yaklaşık üçbuçuk saat sürmüş ve 25 kilo ağırlığında olan kostümü giymesi bir saatini alıyormuş.

  Diğer Adları:

  The Amazing Spider-Man 2

  Yayın Tarihi:

  25 Nisan 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner, Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner, James Vanderbilt, Stan Lee, Steve Ditko

  Ödüller:

  3 ödül & 29 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Marvel Enterprises, Avi Arad Productions, Columbia Pictures

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 13 Hafta / Seyirci: 652.628 / Hasılat: 7.663.076,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (13)