1080p İnanılmaz Örümcek Adam 1

İnanılmaz Örümcek Adam 1

Peter Parker, lisede dışlanmış, annesi babası tarafından terk edilmiş ve dayısı Ben ve Yengesi May tarafından büyümüştür. Bir çok ergen gibi, Peter da kim olduğunu ve bugünlere nasıl geldiğini çözmeye çalışmakta ve aynı zamanda ilk aşkı olan Gwen ile aşk, bağlılık ve sırlarla iligili mücadelesini vermektedir.

Peter babasına ait bir evrak çantası bulduğunda, anne ve babasının kayboluş nedenini anlamak için araştırmalarına başlar. Bu onu Oscorp'a ve babasının eski ortağı olan Dr. Curt Connor'un laboratuarına yönlendirir. Örümcek-Adam Connor'un ikinci kişiliği ile karşı karşıya gelir. Peter, güçlerini kullanarak hayatını değiştirecek bir karar alır ve kahraman olmak için kaderine yön verir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  -Düşmanlar arasında en zorlularından biri olan Kertenkele, çizgi romanlarda ilk kez 1963'te orijinal "The Amazing Spider-Man" serisinde, 6. sayıda takipçilerin karşısına çıktı.

  - Tek kollu Dr. Curt Connors karakterini canlandıran Rhys Ifans, rol için tek kolu arkaya bağlı hareket etti ve bu süreçte kravat bağlama, kahve yapma gibi küçük işlerde iyice ustalaştı.

  - Emma Stone ve Rhys Ifans beraber laboratuvar gezilerine katılarak "axolotls yenilenmesi" üzerine bir bilimsel araştırmayı incelediler.

  -Peter Parker’ın babasının çalışma odasında çerçeve içinde duvarda asılı olan müzisyen 1930'lu yılların efsanevi caz sanatçısı olan Duke Ellington.

  - Midtown Fen Lisesi’nin kimya sınıfındaki dövüş sahnesi için, kırılabilir malzemelerden 400 parça cam deney tüpü, silindir ve deney şişesi kullanıldı.

  -Lisenin kütüphanesi ise içi strafor, dışı ise gerçek kitap kapağından yapılan ve 900 metre uzunluğunda sahte kitaplarla oluşturuldu.

  - İnanılmaz Örümcek Adam filminin çekildiği en büyük setlerden olan OsCorp Laboratuvarı 3 aylık bir çalışma sonucunda hazırlandı. Setin stüdyo platosunda kapladığı alan 1300m2'den de fazlaydı.

  - Laboratuvar koridorunun tavanı için 3 kişilik bir ekip, 3 hafta süresinde, 278 m2'lik tavanı ses ve ateş geçirmez hale getirdi.

  -Laboratuvarın ofislerinde dekor olarak kullanılan iskelet ve aksesuarlar LA'de bulunan Necromance (Ruh Çağıran) ve Dapper Cadaver (Zarif Kadavra) dükkanlarına sipariş edildi.

  - Laboratuvarda görünen farelerin hepsi kedi oyuncağı!

  Yönetmen Marc Webb yakın zamanda yeni bitmiş bir seriyi tekrar el almasının nedenini açıklarken, Örümcek-Adam hikayesinde sinema perdesinde anlatılmamış halen pek çok detay olduğunu vurguluyor.

  Örneğin anne ve babasını trajik biçimde kaybetmiş olmak henüz ergen olan Peter’ı farklı bir yola yönlendiriyor. Zira Parker babasını bulmak amacıyla yola çıkarken, kendisini bu macerada kendisini keşfediyor. "Beni bu hikaye daha çok ilgilendiriyor" diyen yönetmen ayrıca Gwen Stacy ve Kertenkele’de de işlenecek çok malzemeye olduğunun altını çiziyor.

  Bu filmde Peter Parker’ı yeniden yarattıklarını ve bu yüzden de seyircilerin Örümcek Adam ile olan etkileşimini sıfırdan kurduklarını belirten Webb, bu işin üstesinden hakkıyla gelebilmek için öyküyü Parker 7 yaşındayken başlattıklarını ekliyor:"Anne babası henüz hayattayken seyrettiğimiz Peter'ın daha yoğun duygusal değişimlerine şahit olacaksınız."

  Yönetmen büyümüş olan Parker'ı ise kendi seçimiyle toplum dışında kalan, her an öfkelenmeye hazır, insanlara karşı zırhı olan, isyankar ayrıca mizahi ve alaycı olarak tanımlıyor.

  Diğer Adları:

  The Amazing Spider-Man 1

  Yayın Tarihi:

  06 Temmuz 2012 (Türkiye)

  Senaryo:

  James Vanderbilt, Alvin Sargent, Steve Kloves, James Vanderbilt, Stan Lee, Steve Ditko

  Ödüller:

  2 ödül & 32 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Columbia Pictures, Marvel Entertainment, Laura Ziskin Productions

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 19 Hafta / Seyirci: 496.894 / Hasılat: 5.342.761,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (3)