1080p Hızlı ve Öfkeli 7 – Fast and Furious 7

Hızlı ve Öfkeli 7 – Fast and Furious 7

Hızlı ve Öfkeli filmi çekilmeye başlandığı günden bu zamana kadar her filmi zevkle ve heyecanla izlenmiştir. Bu filmin diğer 6 filmden daha fazla merak uyandıracağına inanıyorum. Aslında filmin konusu Hızlı ve Öfkeli 6 filminin devamı niteliğinde olmuş. Amerika'nın en iyi aktörlerinden biri olan Jason Statham'ın yer aldığı bu filmde Statham Deckard Shaw rolünü üstleniyor. Shaw tam bir intikam adamı aslında. Filmde kendisine, çevresindekilere ve onun işine burnunu sokanlardan intakam alacaktır. Filmi izlerken "bu nasıl bir film yaa" diyen insanla karşılacağımı sanmıyorum ki bence gelmiş geçmiş en iyi araba filmlerinden biri. Araba filmimi denir ne denir bilemedim ama film kategori olarak aksiyon, gerilim ve suç türlerini kapsıyor. En iyi aksiyon filmlerinden desem daha doğru olacak aslında.

Hızlı ve Öfkeli 7 (Furious 7) filminin yönetmenliğini genç yaştaki James Wan yönetiyor. Wan'ın daha önceden çok fazla başarısı bulunmasa da çektiği film Hızlı ve Öfkeli filminin serisi olunca haliyle kötü birşey beklemek imkansız olacaktır. James Wan ismini daha önce Insidious ve Saw filmlerinin yönetmenliğinden hatırlayanlar olacaktır elbette ki. Filmin senaristliğini Chris Morgan, Gary Scott Thompson ikilisi üstlenirken yapımcılığını ise filmden Palker'in filmde hoşlandığı kız olan Mia Toretto'nun abisi Dominic Toretto karakteriyle Vin Diesel üstleniyor. Ayrıca Vin Diesel filmin başrollüğünü de üstleniyor diyebiliriz tabi Paul Walker'dan sonra. Bilmeyeniniz yoktur diye tahmin ediyorum da yine de yazayım dedim Paul Walker filmde Brian O'Conner rolünü ve bu rolle başrollüğünü üstleniyor.

Hızlı ve Öfkeli sevdalılarının muhakkak haberi vardır diye tahmin ediyorum. Bir zaman önce Paul Walker'ın ölüm haberi yayıldı. Bu haber tüm Amerika'yı, Hızlı ve Öfkeli sevenleri hatta tüm dünyayı şoke etti. Hatta bu duruma inanmayanlar olupta "bu haber asılsız tamamen film adına reyting yapmak için bunu yapıyorlar" gibi cümleler sarfederler de oldu. Aslında bende duyduğumda inanamamıştım. Çünkü bu adam Paul Walker nasıl ölür falan diye ancak araba kazası sonucu ölmüş. E haliyle Paul Walker ölünce filmin çekimleri de durdu. Film 2013 yılında çekilmeye başlanmıştır ve 2014 ayının Temmuz'unda vizyona girecek diye hesaplanmıştı. Paul Walker'ın ölümünden sonra çekimler bırakıldı hatta film rafa kaldırılmıştı. Sonra yine filmin çekimlerine başlandı ve Walker'ın yokluğu bir şekilde kapatıldı. Hatta Walker'ın yerini tutması için 4 dublajör filmin kadrosuna dahil oldu. Ne kadar orjinal olup olmadığını filmi izleyip görelim o zaman.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Kimileri için şaşırtıcı bir kararla filmin yönetmenliğini üstlenen James Wan, serinin hayranlarından biri olduğunu ve ünlü olduğu korku-gerilim türünün dışına çıkarak büyük ve sevilen bir seride yer almanının kendisi iin heyecan verici olduğunu dile getiriyor ve ekliyor: "Hızlı ve Öfkeli 7 için amacım büyük oranda sınırlarımı zorlamak ve masaya biraz farklı bir şey koymaktı. Bunun kadar büyük ve sağlam temelli bir oyun alanında oynama fikri karşı konulmaz.”

  Filmin başrolündeki Vin Diesel, yedi filmde de yer alan çekirdek ekibe güven duyan sinema izleyicilerine saygı duyduğunu belirtiyor ve izleyicinin onlarla birlikte kalıp bu yola devam etmelerinin başlı başına bir beceri olduğunu söylüyor. Bu filmle birlikte her şeyin bir araya geldiğini belirten Diesel tüm soruların cevaplandığı ve yeni fikirlerin ortaya çıktığını açıkladı.

  Filmin yapımının devam ettiği Kasım 2013’te dünya trajik bir şekilde, serinin başrolü ve sevilen oyuncu Paul Walker'ın hayatını kaybettiği haberiyle sarsılmıştı. Filmin yapımcısı Moritz, kariyerinin başından bu yana birlikte olduğu Walker'ın kaybının ardından filmle ilgili verdikleri kararları şu sözlerle dile getiriyor:

  “İyi dostumuz ve meslektaşımızın talihsiz kaybından sonra aramızda durmak ve bu filmi tamamlamamak konusunda çok fazla konuşma oldu. Bir sure sonra Paul’un bitirmemizi isteyeceğini anladık. Vin ve ben bu konuyu konuştuk ve bu filmi onun için bitirmek amacıyla ne gerekiyorsa yapmamız gerektiğine karar verdik. Olanlara rağmen değil de olanlar nedeniyle devam etmek zorundaydık. Paul’e bir insan, baba ve arkadaş olarak derin saygı duyuluyordu ve ekrana bunu tehlikeye atacak hiçbir şey koymayacaktık.

  Sonra Hızlı ve Öfkeli 7’yi nasıl gerçekten bitirebileceğimize sıra geldi. Filmin Paul’le olan bölümlerinin çoğunu çekmiştik. Ama bunu nasıl yapacağımızı merak ediyorduk. Bizi izlediğini belirtmem gerekiyor. Çünkü önceki filmlerden kullanılmayan görüntülerle ve yeni teknolojinin kullanımıyla Paul’un ruhundan ilham alan filmi tamamlayabildik. Ona ve çok iyi bilinen karakterine kusursuz bir sinematik uğurlama yaptık. Bu film onun mirasının bir kanıtıdır.”

  Denzel Washington rol teklifini kabul etmedi. Universal Stüdyoları filmde oynayacak büyük bir yıldız oyuncunun peşindeydiler ve kadroya Kurt Russell dahil oldu.

  Altı filmlik seri 2,4 milyar dolar hasılatıyla Universal Pictures şirketinin en kârlı ve en uzun süre devam eden serisi olmuştur.

  Film, 2 saat 17 dakikalık süresiyle serinin en uzun Hızlı ve Öfkeli filmi oldu.

  2016 Altın Küre Adaylıkları ve Ödülleri

  En İyi Özgün Film Müziği - Justin Franks, Andrew Cedar, Charlie Puth, Wiz Khalifa

  Diğer Adları:

  Furious 7, Forious Seven

  Yayın Tarihi:

  03 Nisan 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Chris Morgan, Gary Scott Thompson

  Ödüller:

  1 Altın Küre Adaylığı &. 22 ödül & 26 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Universal Pictures, MRC, China Film Co

  Bütçe:

  190.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 14 Hafta / Seyirci: 2.961.089 / Hasılat: 32.132.000,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (34)