HD Hitler’e Suikast – 13 Minutes

Hitler’e Suikast – 13 Minutes

1839'lu yıllarda Hitler, Münih'te önemli bir konuşma yapacaktır. Hitler, Nazilerin kurucusu yani lider konumundadır. Nazi Askerleri yine aynı yılda 1839 yılında Polonya'yı işgal etmiştir. Nazi karşıtı insanlar Hitler'e büyük nefret duymakta ve onu öldürmek istemektedirler. Hitler'in Münih'te yapacağı konuşmayı haber alan Nazi karşıtı olan ve marangozluk işiyle ilgilenen Georg Elser, Hitler'e suikast girişiminde bulunacaktır. Konuşmayı yağacağı Bürgerbräukeller salonuna saatli bir bomba yerleştirir. Amacı Nazileri destekleyen başta Hitler olmak üzere orada herkesi öldürmektir. Ancak işler yolunda gitmez. Hitler'in konuşması beklenenden az sürer ve toplantı salonundan erken çıkarlar. Suikastçı Georg Elser, İsviçre sınırında yakalanır ve güvenlik güçleri tarafından tutuklanır. Suikast yapıldığını ve başarısız olunduğunu Elser'den öğrenilir. Bu işin arkaplanını öğrenmek için Georg Elser'e çok büyük işkenceler yapılır ve sonunda işin gerçek yüzü öğrenilir.

Gerçek hayattan, gelmiş geçmiş en büyük suikast olan Hitler'in suikastını konu edinen Hitler'e Suikast (13 Minutes) diğer bir adı ile Elser filminin yönetmenlik saltanatında Oliver Hirschbiegel ismi oturuyor. Alman yapımı olan Hitler'e Suikast filmi Almanya'da vizyona girdi ve şu an da 7.3 Imdb puanına sahip. NFP şirketi tarafından Uluslararası satışı yapılan bu filmin Türk dağıtımıcısı kayıtlarda M3 olarak geçiyor. Filmde Hitler rolünü Udo Schenk ismi üstleniyor. Filmin başrolünde yer alan suikast girişimcisi Georg Elser karakterini Christian Friedel aktörü canlandırıyor. Ülkemizde 18 Eylül tarihinde seyircisiyle karşılacak olan 13 Minutes filmi FilmCuk.Com ekibi tarafından Türkçe Altyazılı olarak hazırlanarak HD kalitede yüklenecektir. Hitler'e Suikast HD izle, 13 Minutes izle, Elser Türkçe Altyazılı izle, Ayrıca filmi senaristliğini Fred Breinersdorfer ve Léonie-Claire Breinersdorfer ikilisi üstleniyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Film şimdiye kadar Bavarian Film Awards, Edinburgh International Film Festival, German Film Awards gibi önemli festival ve ödül gecelerinde yarıştı.

  Diğer Adları:

  Elser

  Yayın Tarihi:

  01 Temmuz 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Léonie-Claire Breinersdorfer, Fred Breinersdorfer

  Ödüller:

  2 Ödül & 14 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Lucky Bird Pictures, Delphi Medien, Philipp Filmproduction

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 14 Hafta / Seyirci: 7.962 / Hasılat: 132.531,50 TL (Türkiye)

  Resimler

  "Hitler’e Suikast – 13 Minutes" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?