HD Herkül: Özgürlük Savaşçısı – Hercules

Herkül: Özgürlük Savaşçısı – Hercules

Hercules: 2014 yılının gözde filmlerinden olan , Brett Ratner’in yönettiği ve Dwayne Johnson’ın başrolünü oynadığı Hercules, eski yunan mitolojisinden bir parça sunuyor. Milattan önce 1400lü yıllarda geçen film, Zeus’un oğlu Hercules, ne insan ne de tanrı olan birini konu almaktadır. Bütün hayatı boyunca acıdan başka birşey tatmayan Hercules , ailesininde katledilmesi üzerine tanrılara sırtını döner ve teselliyi savaş alanlarında arar.

Yıllar boyunca bu kana ve zafere olan hırsında yanında 6 kişi oldu, bu savaşçılar her zaman onun yanında olup asla ne için veya neden savaşacaklarını sormadılar. Çünkü onlarda Hercules gibi kana düşkünlerdi. Sonrasında ise bu savaşçılar Kral Thrace tarafından onun askerlerini eğitmeleri için işe alınırlar. Fakat bu 6 kişi , diğer askerlerin onlar gibi olabilmeleri için ne kadar körelmelerini gerektiğini , kendilerinin ne kadar köreldiklerini görürler ve bu herşeyin değişmeye başlayacağı noktadır. Filmin içeriğinden bu kadar bahsetmek sanırım yetecektir. Birazda özelliklerinden bahsedelim.

Eğer başından sonuna aksiyon dolu bir film bekliyorsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Filmde özellikle başlarda olmak üzere yavaş sahneler bulunuyor. En başta yine kahramanımızın suratı silüet halinde görünüyor. Bunların hepsinin filmin başında üst üste gelmesi sizi biraz soğutabilir ama sizi temin ederim film bittiğinde hatırlamayacaksınız. Bana göre bunun eksikliğini, filmin daha çok arka planını oluşturan Hercules’in aile hayatının gösterilmeden sadece anlatılarak tasvir edilmesiyle kapatılmış. Ailesinin katlinden sorumlu kişi filmin sonuna kadar gösterilmediğinden , eğer yunan mitolojisi okumadıysanız, sizi aksiyonun yanı sıra gizem de bekliyor olacak. Dwayne Johnson’ın Hercules rolüne yapı olarak uygun olması , sizi izleyeceğiniz özel efektlere daha çok inanmanızı sağlıyor. Fakat asıl heyecanı büyük savaş başlayınca yaşıyorsunuz. Ayrıca Hercules’in savaşları kazanırken rakiplerini zekasını kullanması, inandırıcılığı arttırıyor. Ciddi bir hikayeyi anlatan tarihi bir film, sizi etkisi altına alması biraz zaman alacak fakat bir kere aldığında film bitene kadar kurtulamayacaksınız.

Sonuç olarak kesinlikle izlemeye değer bir film, Oscar kazanacak kadar iyi olmasa da , efektler gerçekten harika. Eğer başrol, hikaye ve efektler sizi ikna etmeye yetmedi ise bile filme bir şans verip kendinizi onun büyüsüne bırakmanızı tavsiye ederim.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorumlar (1)