1080p Hellboy 1

Hellboy 1

Geniş hayallere sahip olan yönetmen, senarist ve film yapımcısı Guillermo del Toro’nun üstün çabaları ile yapılan sinema filmi Hellboy, 2004 ABD yapımıdır. Filmin senaryosunu da kaleme alan usta yönetmen Guillermo del Toro, bu filmde Macera, Aksiyon ve Fantastik’i işlemiştir.

Usta oyuncular John Hurt, Ron Perlman, Selma Blair, Doug Jones ve Corey Johnson olmak üzere Hellboy filminde çok sayıda sevilen oyuncu rol almıştır. Yapımcılar Mike Richardson ve Lawrence Gordon’un da çalışmaları ile sinemaya uyarlanan Hellboy film serisinin 1’incisi 3 Eylül 2004’te vizyona girmiştir.

Hellyboy, aslında bir çizgi romandan sinemaya uyarlanmış olup Hellyboy isimli karakterin maceralarını konu alır. Doğa üstü güçlere sahip olan ve Cehennem alevleri içinde dünyaya gelen Hellyboy, Grigori Rasputin tarafından dünyaya kötülük yapmak amacıyla getirilmiştir.

Ancak Hellyboy, herkesi şaşırtır ve iyilik yanlısı olur. Dünyayı kirli adamlardan korumak için saf değiştiren kahramanımızı eski haline getirmek için karanlık güçler var gücüyle savaşır.
Hellyboy 1 filmini sitemizde 1080p ve full HD başta olmak üzere çok kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  3 Eylül 2004 (Türkiye)

  Senaryo:

  Guillermo del Toro

  Yapım Şirketi:

  Revolution Studios, Lawrence Gordon Productions, Starlite Films

  Bütçe:

  66.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 19 Hafta / Seyirci: 123.140 / Hasılat: 725.317,50 TL (Türkiye)

  Yorumlar (1)