Haziran Yangını (Yerli Belgesel)

Haziran Yangını (Yerli Belgesel)

1 Haziran'da yaşanan Gezi Parkı olaylarını konu ediniyor Haziran Yangını belgeseli. 2013 yılında bu Gezi Parkı ile büyük bir olayı atlatmıştı Türkiye. Çok fazla insan ölmüş, çok fazla insan sokaklara dökülmüş ve tüm sosyal medya Gezi Parkı'na kilitlenmişti. Hatta hükümet iletişimi kesmek için bazı sosyal paylaşım sitelerine erişimi engellemişti. Türkler için engel yoktur aslında kafalarına koyduğu zaman her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek bir ırkız. Gezi Parkı olaylarını özetlersek; hükümet İstanbul'daki Gezi Parkı'nı kapatıp yerine askeri kışla kurmak istemiştir. Halkta buna büyük bir tepki göstermiştir. Hatta tepkinin en büyüğü Ankara'da yaşanmıştır. Ethem Sarısülük'te bu Gezi Parkı olaylarında yer alan gençlerden biriydi. Talihsiz bir şekilde o protestolara kafasına isabet eden kurşun ile hayatını kaybeder. 13 gün boyunca komada yatmış ancak kurtarılamamıştır. Türkiye'nin yaşadığı bu büyük olayın sinemaya aktrılmasını Gürkan Hacır sağlıyor. 12 Haziran'da vizyona girecek olan Haziran Yangını Belgeseli filmindeki oyuncularda Sarısülük sülalesi yer alıyor.

NOT: Haziran Yangını belgeselinin sadece fragmanı mevcuttur. Düştüğünde ilk ekleyen site olacağız. Takip etmeye devam edin.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Belgesel film, 34. İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması seçkisinde yer alan ve yarışmadan çekilen filmlerden biriydi.

  Filmin çekimleri yedi aylık bir süreçte gerçekleştirildi.

  Yayın Tarihi:

  12 Haziran 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Gürkan Hacır

  Yapım Şirketi:

  Sahici Film

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 1.632 / Hasılat: 16.990,50 TL (Türkiye)

  Resimler

  "Haziran Yangını (Yerli Belgesel)" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (2)