HD Hayat Sana Güzel (Yerli Film)

Hayat Sana Güzel (Yerli Film)

İstanbul'un büyük inşaat şirketlerinden birisinin sahibi olan Azmi, Güneydoğu Anadolulu toprak ağası çok zengin bir ailenin oğludur. Doğduğu toprakların geleneklerine sıkı sıkıya bağlıdır. Güzel eşi ve oğluyla birlikte yolunda giden mutlu bir evliliğe sahiptir. Behiye, eşine sadık, 35-40 yaşlarında havalı bir sarışındır. Anadolu yaşantısından İstanbul şehir yaşantısına Azmi'den daha kolay adapte olmuş cemiyet hayatına karışmıştı ve kocasıyla uyum içinde yaşayan alışveriş meraklısı bir kadındır. Azmi'nin baş edemediği sürekli kabusu "ölüm korkusu "dur. Bu yüzden etrafındaki herkesin hayatını cehenneme çevirir.Tahlil sonucunu öğrenmeye gittiğinde ise 2 aylık ömrü kaldığını öğrenir ve şok geçirir. Kendisine cennet kapılarını açmak için hazırlıklar yapmaya başlar. Etrafındakiler ise ondaki değişikliklere anlam veremez. Sonunda peş peşe hiç ummadığı şekilde gelişen olayların ortasında kalan Azmi'nin hayatı gerçek bir kabusa döner.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Behiye karakterinde izlediğimiz Tuba Ünsal, Milliyet Cadde'ye verdiği bir röportajda, canlandırdığı karakteri ''fiziksel özelliklerini kullanarak kocasını elinde tutan cadaloz biri'' olarak nitelendiriyor.

  Filmin başrol oyuncularından Şevket Çoruh, filmin gala gösterimi öncesinde yaptığı açıklamada çekimlerin özellikle de Dilber Ay sayesinde harika geçtiğini ve Dilber Ay'ı bu filmin Michael Jackson'ı olarak gördüğünü belirtti.

  Sinema sektörümüzün en önemli isimlerinden Türker İnanoğlu, 10 yıllık aranın ardından bu filmle birlikte yapımcı olarak bir projede yer alıyor. Filmin yönetmeni Murat Şeker bu projeyi kabul etmesinin en önemli etkeninin Erler Film ve Türker İnanoğlu olduğunu açıklıyor. Murat Şeker, ayrıca İnanoğlu ile birlikte çalışmanın zannedildiği kadar zor olmadığını, keyifli bir süreç yaşadıklarını belirtiyor.

  Yayın Tarihi:

  11 Nisan 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Gül Abus Semerci

  Yapım Şirketi:

  Erler Film

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 15 Hafta / Seyirci: 55.312 / Hasılat: 533.286,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (4)