1080p Grinin Elli Tonu – Fifty Shades of Grey

Grinin Elli Tonu – Fifty Shades of Grey

Başrollerinde Christian Grey ve Anastasia Steele karakterleriyle Jamie Dornan ile Dakota Johnson'ın bulunduğu 2015 yapımı bir Amerikan filmi. Anastasia Edebiyat bölümü okuyan bir öğrencidir. Bir röpörtaj yapması gereken Anastasia Steele bu hakkını Grey'de kullanır ve onunla röpörtaj yapmak ister. Grey yakışıklı ve çekici olduğu kadar tabir-i caizse uyuz bir adamdır. Ancak buna rağmen Anastasia ona karşı duygular besmele başlar. Ayrıca Grey'de Anastasia'nin güzelliğine kapılır ve bir ilişki yaşamaya başlamak isterler. Ancak Grey'in bazı şartları vardır. Grey'in ilginç erotik fantezileri bulunmaktadır ve Anastasia'den bunları ister. Başta bunları duyunca şaşkına dönse de ona beslediği duygulara karşı çıkamaz.

Amerika'da çekilen Grinin Elli Tonu (Fifty Shades of Grey) filminin yönetmenlik koltuğunu Sam Taylor-Johnson doldururken senaryosunu da Michael De Luca, Dana Brunetti çifti yazıyor. Filmin oyuncu kadrosunda başrolde bulunan Jamie ve Dakota'nın yanında Jennifer Ehle, Rita Ora ve Marcia Gay Harden tarzı aktörler de bulunuyor. Yer yer dramın yer yer ise romantizmin ağır bastığı bir film Grinin Elli Tonu.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film İngiliz yazar E.L. James'ın Türkçe'ye de Grinin 50 Tonu olarak çevrilen ve çok satanlar listesinden haftalarca inmeyen 50 Shades of Grey adlı romanından Kelly Marcel'ın kaleme aladığı senaryo ile uyarlanıyor.

  Filmin fragmanı 24 Temmuz tarihinde görücüye çıktı ve yalnızca bir haftada 100 milyondan kez izlendi. Fragman aynı zamanda tam 93 milyon kez izlenerek 2014'ün en çok izlenen fragmanı oldu.

  Anastasia Steele rolünün seçmeleri için yapılan provalarda oyunculardan Ingmar Bergman'ın ünlü filmi Persona'dan monologlar okunmasını istendi.

  Filmin yönetmen koltuğu için düşünülen isimler arasında considering Joe Wright, Patty Jenkins, Bill Condon, Bennett Miller ve Steven Soderbergh gibi ünlü isimler bulunuyordu.

  Filmin 1 Aralık 2013'te başlayan çekimleri Vancouver'ın Gastown bölgesinde yapıldı.

  En İyi Özgün Şarkı - Max Martin,  Savan Kotecha,  Ali Payami,  Ilya Salmanzadeh

  En İyi Özgün Şarkı - Earned It

  Diğer Adları:

  Fifty Shades of Grey

  Yayın Tarihi:

  13 Şubat 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Kelly Marcel, E.L. James

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 9 ödül & 18 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Focus Features, Michael De Luca Productions, Trigger Street Productions

  Bütçe:

  $40.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Toplam (7 Hafta) 875.585 seyirci 10.462.201,00 TL hasılat

  Yorumlar (118)