1080p Görevimiz Tehlike 5 – Mission: Impossible – Rogue Nation

Görevimiz Tehlike 5 – Mission: Impossible – Rogue Nation

Yine bir Tom Cruise harikası diyebiliriz aslında Görevimiz Tehlike 5 (Mission: Impossible - Rogue Nation) filmine. Abartmadan söylemem gerekirse şu ana kadar Tom Cruise'un yer aldığı ve başarısız olduğu bir film hatırlamıyorum. Filmin konusundan söz etmek gerekirse; başrolünde Ethan Hunt rolüyle Tom Cruise yer alıyor. IMF'i hedef alan büyük bir çeteyi çökertmek için çalışacan Ethan Hunt. Syndicate adındaki bu çete gelmiş geçmiş en büyük dolandırıcılığı hedefliyor. Syndicate çetesi hafife alınacak bir örgüt değildir aslında. Önceden sayısız dolandırıcılık işine girmiş ve bunların çoğundan çıkmayı başarmışlardır. Ancak bu seferki hedefleri yüksek olunca, bu örgütü durdurmak için de büyük adamlar seçilmektedir. Bakalım Ethan Hunt, Syndicate çetesini durduracak ve IMF'in dolandırılmasını engelleyebilecek mi ?

Tom Cruise'nin ardısıra William Brandt rolü ile Jeremy Renner, Ilsa karakteriyle Rebecca Ferguson, Benji Dunn rolüyle Simon Pegg'i ve Luther Stickell rolü ile Ving Rhames isimlerinin Görevimiz Tehlike 5 filminin oyuncu kadrosunu süslediklerini görüyoruz. Yönetmenliğinin yanısıra senaristliğini de aynı isim (Christopher McQuarrie) üstleniyor. Christopher McQuarrie sinema geçmişine göz attığımızda Edge Of Tomorrow(Yarının Sınırında)'un senaristliğinde ve Jack Reacher filminin yönetmenliğinde görüyoruz. Sinema sektöründe oldukça başarılı olan McQuarrie bu başarına Görevimiz Tehlike 5 (Mission: Impossible - Rogue Nation) filmini de ekliyor. 2015 yapımı olan bu aksiyon ve macera filmi 31 Temmuz'da vizyona girecek. Çok yüksek bütçe ayrılarak çekilen bu filmin yapımcılığında aynı zaman filmin başrolünde olan ünlü Amerikan yıldız Tom Cruise, J.J. Abrams ve David Ellison isimleri yer alıyor. Filmi HD görüntü kalitesiyle FilmCuk farkı ile seyredebilme imkanı bulacaksınız. Filmin vizyona girdikten kısa bir süre sonra Imdb puanının 7.5+ olacağı kanısındayım. Şimdiden tüm aksiyon ve macera severlere iyi seyirler diliyorum. Bu film kesinlikle kaçmaz.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  2000 yılında kamera arkasına geçtiği The Way of the Gun filmiyle yönetmenliğe başlayan Christopher McQuarrie, ikinci uzun metrajlı filmi Jack Reacher sayesinde Tom Cruise ile çalışma şansını yakalamıştı. McQuarrie aynı zamanda yine Cruise'un başrolde yer aldığı Yarının Sınırında filminin senaryosunda da kalem oynatmıştı. Mission Impossible: Rogue Nation ise yönetmenin üçüncü uzun metrajlı filmi olma özelliği taşıyor.

  Tom Cruise yine alışık olunduğu gibi pek çok sahnede dublör kullanmadı. Özellikle kovalamaca ve uçak sahnelerinde özel efekt kullanımından kaçınılması da yine Cruise'un özel isteğiyle gerçekleşti. Aktörün bu tutumu sayesinde daha organik sahneler elde edildi. Elbette dublorsüz çalışmak Cruise'un çekimler sırasında tam 6 defa yaralanmasına da yol açtı.

  Tom Cruise hem de Simon Pegg, araba sürüşlerini bizzat kendileri yaptılar ve bu türden aksiyon sahnelerinde de dublör kullanmaktan kaçındılar.

  Bu arada hem Ving Rhames hem de Tom Cruise, serinin altı filminde de rol almayı başaran iki isim oldular.

  Diğer Adları:

  Mission: Impossible 5

  Yayın Tarihi:

  31 Temmuz 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Drew Pearce, Bruce Geller

  Yapım Şirketi:

  Paramount Pictures, Skydance Productions, Bad Robot

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 11 Hafta / Seyirci: 719.045 / Hasılat: 8.520.107,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (3)