HD Gece (Yerli Film)

Gece (Yerli Film)

Yönetmenliğini Erden Kıral'ın üstlendiği filmin başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat paylaşıyor.

Bir bölümü İzmir'de geçen hikayede köylerinden zorla göç ettirilen bir ailenin dramatik öyküsü beyazperdeye taşınıyor. Süsen, ailesinin söylediklerini dinlemez ve onlara sırt çevirerek Yusuf ile evlenir. Fakat hiçbir şey hayal ettiği gibi değildir.Süsen, dağılmış bir ailenin kızıdır. Babası İzmir'e taşınmalarından itibaren evi terk eder, ağabeyi Zahit de eve uğramaz olur. Süsen etrafında gelişen olaylardan çok etkilenir ve yeni bir hayata başlamak için çocukluk aşkı Yusuf ile hayatını birleştirir. Ancak evlenmek onun için kurtuluş değildir. Zamanla artan sorumluluklar ve birlikte yaşamaya uyum sağlamada sorunlar yaşarlar. Yusuf, evlendikten sonra süsen'in tanıyıp sevdiği adam olmaktan çok uzaklaşmıştır. Yine de beraber adım attıkları bu yeni hayata uyum sağlamak için birbirlerine ihtiyaçları vardır ve zorluklara birlikte karşı koymak zorundadırlar.

Kadrosunda ayrıca Vildan Atasever, Teoman Kumbaracıbaşı, Hakan Karahan, Nur Sürer, Hakan Yufkacıgil, Ayça Damgacı ve İlyas Salman'ın da yer aldığı yapımın görüntü yönetmenliği ise usta isim Feza Çaldıran'a ait.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin çekim mekanları arasında İzmir de yer alıyor.

  Filmin yönetmeni Erden Kıral, Gece hakkında şunları söylüyor: " Bu film bir psikodramadır. Bilindiği gibi; bir fikrin insanların aklına açıkça ifade edilmeden düşürülmesi 'dramatik formun' özünde vardır. Bu prensibe bağlı kaldım."

  Yönetmen karakterler üzerinden ise şöyle bir değerlendirme yapıyor: "Öyküde 'geçmiş' karakterlerin kimliğidir adeta. Gelecek ise kurtuluş kapısı sanki. Bir illüzyondan bir diğerine salınırken 'şimdiyi şimdi için istemek' lazım."

  Yayın Tarihi:

  14 Kasım 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Erden Kiral

  Yapım Şirketi:

  Deniz Film

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 9 Hafta / Seyirci: 19.160 / Hasılat: 208.182,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (8)