1080p Galaksinin Koruyucuları – Guardians Of The Galaxy

Galaksinin Koruyucuları – Guardians Of The Galaxy

Marvel'ın aksiyon dolu, destansı uzay macerası "Galaksinin Koruyucuları", Marvel sinema evrenini, maceracı Peter Quill'in, tüm evreni tehdit eden ihtiraslara sahip bir kötü adam olan Ronan'ın gıpta ettiği esrarengiz bir küreyi çalıp, amansız bir insan avının hedefi olduğu kainata doğru genişletiyor. Quill, inatçı Ronan'dan kurtulabilmek için birbirleriyle hiç benzeşmeyen dört uyumsuz kişiden oluşan bir ekiple zorlu bir ortaklığa soyunuyor: Silah taşıyan Rakun Rocket, ağaca benzer bir insansı olan Groot, ölümcül ve gizemli Gamora ve intikam ateşiyle yanıp tutuşan Yokedici Drax. Ama Quill kürenin gerçek gücünü kainata karşı taşıdığı tehlikeyi fark ettiğinde, bir tarafta galaksinin kader dengesi dururken, diğer tarafta, son ve çaresiz bir karşılaşma için ayaktakımı düşmanlarını toplamak üzere, elinden geleni yapması gerekiyor.

Galaksinin Koruyucuları - Guardians of the Galaxy (2014) adlı film Tek Parça Full HD, Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj, Görüntü kalitesi olarak 360p,480p,720p,1080p gibi seçenekler ile farklı player ve alternatifler ile eklenmiştir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin uyarlandığı ve 31. yüzyılda yaşayan kahramanları grubunu anlatan Galaksinin Koruyucuları çizgi romanı, 1969 senesinde Arnold Drake ve Gene Colan tarafından yaratıldı. Her nesilin son temsilcisinin kaldığı bu karakter grubu, Marvel evreninin başka bir yönünün keşfedilmesi için benzersiz bir fırsat olarak görüldü. Çeşitli risklere rağmen eseri beyazperdeye uyarlamaya kararlı olan Marvel Stüdyoları, bu uzay macerasıyla sinema evrenlerini genişletmeye karar vermiş.

  Filmin yapımcılarından Kevin Feige, bu projeyi Demir Adam'dan bu yana yaptıkları en riskli ve en heyecan verici iş olarak nitelendiriyor. İzleyici şaşırtma noktasında beklenti taşıdıklarını belirten Feige ekliyor: '' Her ne kadar aslen çizgi romanda yapılmış ama az kişinin bildiği muhteşem bir çalışma da olsa, bununla birlikte bir orijinallik getirebilme fikrine bayıldım. Umarım çok yeni ve taze bir şey gibi gelir."

  Yönetmen James Gunn, yapımcı Kevin Feige'la olan görüşmesinden sonra projeye inanmış ve filmi kafasında izlemeye ve ayrıntılarını tasarlamaya başlamış. Bu yeni kahramanları Marvel'ın sinema dünyasına kazandırmak ve izleyicleri karakterlerle tanıştırmak yönetmeni bir hayli heyecanlandırmış.

  Gunn aynı zamanda karakterlerin izleyici ve okuyucu tarafından çok tanınan popüler kahramanlar olmamasının kendisine ayrı bir özgürlük kazandırdığını belirtiyor. Bu nedenle beyazperdede bu karakterleri yaratırken izleyicinin farklı beklentileri olmayacağı gerçeğiyle rahatlamış.

  Yapımcı Kevin Feige, hikayedeki özgün karakterlerin seslendirilmeleri noktasında her şeyin kendiliğinden geliştiğini ve başrolün tanınmamış, Rocket ve Groot karakterlerinin ise ünlü isimler tarafından seslendirilmesini ne kadar özgür olduklarının göstergesi olarak yorumluyor.

  Atılgan maceracı Peter Quill rolünü canlandıran Chris Pratt, karakterin gençlere has özelliklerinden hemen etkilendiğini belirtiyor. Karakterini görünürde sert ancak içten içe yalnız biri olarak yorumluyor. Ona göre Peter Quill, ailesini ve içinde büyüdüğü toplumu özlerken, zamanla 'değer vermenin' önemi kavrayan biri.

  Sürecin başlarında seçilen Zoe Saldana, süikastçi Gamora karakterini canlandırıyor. Zoe Saldana, karakterin çizim aşamasında da önemli bir rol oynamış ve yönetmen James Gunn ile birlikte bazı taslaklarda aktif olarak çalışmış. Ayrıca rol ona teklif edilmeden önce Galaksinin Koruyucuları hakkında bilgisi olmadığını belirten Salfana şöyle ekliyor: "Hayal edilemez hikâyelere karşı her zaman yakınlık duydum: Hayal edilemez yerlerde geçen basit hikâyeler, bu da bariz bilim kurgu kategorisine giriyor ve bu hikâyede sunulan dünya beni büyüledi."

  Ailesinin intikamını almaya yemin eden vahşi Drax rolünde Dave Bautista'yı görüyoruz. Başta bu rol için oyuncu bulmakta zorlansalar da eski bir milli güreşçi olan Dave Baustita senaryosunu okuduğu ilk anda rolün sahibi olmuş. Baustita, Drax karakterini intikam için yaşayan ve acı çeken bir savaşçı olarak tanımlıyor. İntikam hırsı sonucunda da geri kalan her şeyle bağlantısını kaybettiğini ekliyor.

  Koruyucular ekibinin bir diğer üyesi konuşan rakun Rocket. Rocket'ı sinemada ilk seslendirme deneyimini gerçekleştiren ünlü oyuncu Bradley Cooper canlandırıyor. Bu projenin tamamını bir eğitim süreci olarak nitelendiren Bradley Cooper ekliyor: "Bu filmde çok espri ve duygu var. Tüm ilişkiler çok net ve duygusal. Riskler çok yüksek ve yapımcı James Gunn'ın etkisiyle, eğlenceli bir tarafı da var. Sanırım insanlar bu filmin özgünlüğünden ve yeniliğinden çok etkilenecekler."

  Koruyucular takımının son üyesi Vin Diesel'ın seslendirdiği, sıra dışı bir ağaç yaratığı olan Groot. Hüzünlü bir hikayeye sahip olan Groot, Rocket'ın en yakın dostu. Vin Diesel, kendisine üç kelime konuşan bir ağaç karakterini canlandırmak isteyip istemediği sorulduğunda hiç düşünmeden kabul etmiş.

  Çizgi romandaki Koruyucular, daha önce farklı şekillerde okuyucu karşısına çıkmış olmalarına rağmen, Marvel bu film için 2008 yılında yayınlanan Dan Abnett ve Andy Lanning çizgi romanını kaynak almak istemiş. Yönetmen Gunn bu seçimi şu şekilde değerlendiriyor: ''Abnett ve Lanning'in kullandığı karakterleri kullanıyoruz ve onların tonu hem esprili hem de karanlık, ilginç bir karışım, sanırım filmde de bu var."

  Yapım, "Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 1001 Film" listesinin son versiyonunda yer alıyor.

  Yayın Tarihi:

  01 Ağustos 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  James Gunn, Nicole Perlman, Dan Abnett, Andy Lanning

  Ödüller:

  2 Oscar Adaylığı. Diğer 48 ödül & 92 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Marvel Studios, Bulletproof Cupid, Marvel Enterprises

  Bütçe:

  $170.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 9 Hafta / Seyirci: 346.390 / Hasılat: 4.142.744,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (148)