HD Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Yerli Film)

Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Yerli Film)

Eskilerin deyimiyle Ab-ı Hayat’ın, yani Ölümsüzlük Suyu'nun peşinde olan gezgin Evliya Çelebi'nin tek arzusu dünyanın her yerini gezebilecek kadar uzun yaşamaktır. Fakat 1600'lü yıllarda Nil Nehri kıyısında ölümsüzlük suyuna ulaşan Evliya Çelebi'yi kötü sürprizler beklemektedir. Kötü kraliçe, Evliya Çelebi'yi cezalandırır ve Çelebi uzun bir uykuya dalar. Uyandığındaysa kendisini günümüz İstanbul'unda buluverir! üstelik 400 yıl önce suyu beraber içtiği dostu kaz da yanındadır. Fakat kötü kraliçe, asırlar ötesinden gelip Evliya Çelebi’nin yakasını İstanbul’da rajat bırakmayacaktır!

Film, 1600'lü yıllarda yaşamış, tarihimizin en önemli figürlerinden biri olan ve yaşadığı süre boyunca edindiği gözlemleri Seyahatnâme ismini verdiği önemli kaynakta bir araya getiren Evliya Çelebi'yi konu ediniyor.

Animasyon türündeki filmin yönetmenliğini, gişe rekorları kıran Fetih 1453 filminin görsel efektlerinde imzası bulunan Serkan Zelzele yürütürken, seslendirme kadrosunda Haluk Bilginer'in yanı sıra Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz, Murat Cemcir ve Ahmet Kural gibi aşinası olduğumuz sesler yer alıyor.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin yönetmeni Serkan Zelzele, yurtdışındaki sinema sektöründe teknik alanlarda faaliyet göstermiş bir sinemacı. Yönetmen; Titanik, Face/Off ve Harry Potter ve Felsefe Taşı başta olmak üzere birçok önemli filmin dijital departmanlarında çalışmıştır.

  Animasyonun gösterimi 6 Kasım 2014'te gerçekleştirildi. Gösterim sırasında ilginç bir durum yaşandı. Gösterime çağırılan davetlilere filmin yalnızca ilk yirmi dakikalık bölümü gösterildi. Sonrasında da "Gösterime geldiğiniz için teşekkür ederiz. Elinizdeki biletlerle daha sonra buraya gelerek filmi tam olarak izleyebilirsiniz" şeklinde bir açıklama yapılarak gösterim btirildi. Teknik aksaklık nedeniyle mi yoksa heyecan yaratması için mi böyle bir yola başvurulduğu anlaşılamadı ve sinema çevrelerince epey konuşuldu.

  Yayın Tarihi:

  14 Kasım 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Murat Menteş, Uğur Uzunok

  Yapım Şirketi:

  Anibera, Epics Fx Studios, Smit&Jansen

  Bütçe:

  $3.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 12 Hafta / Seyirci: 51.129 / Hasılat: 445.137,00 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?