Ertuğrul 1890 (Yerli Film)

Ertuğrul 1890 (Yerli Film)

Tarih 1887'i gösteriyordu. Japonya'dan bir grup Osmanlı'yı ziyaret etmek amacıyla Osmanlı Devleti'nin topraklarına gelir. Bu güzel jest, Osmanlı tarafından iyi bir jest ile karşılık verilir. Osmanlı Devleti deniz üzerinden Japonya'ya Ertuğrul adında savaş gemisini yollar. Japonya'ya ziyaret amacıyla giden Ertuğrul içerisinde 600'ü aşkın Japon vatandaşı ile birlikte bir kayaya çarpması sonucu batar.

İçlerinden sadece 69'u kurtulabilmiş ve yüzerek bir köye sığınmışlardır ve Japon insanları orada iyi bir şekilde karşılanmıştır. Bu olayın üzerinden yıllar geçer ve İran-Irak arasından büyük bir savaş başlar. 200'ü aşkın Japonyalı insan orada mahsur kalır. Türkiye, Japonya ile arasındaki dostluğu pekiştirmek adına o dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal oraya bir uçak yollar ve insanları oradan alır.

Ertuğrul filmi tamamen Türk-Japon dostluğu üzerine kurgulanmış bir filmdir. Türkiye'de ve Japonya'da 27 Kasım'da aynı zamanda vizyona girecek olan Ertuğrul filmi 2015 yapımıdır. Filmin kadrosunda hem Türk ve Japon isimler yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini Mitsutoshi Tanaka ismi yer alırken senaristliğinde Eriko Komatsu'nun imzası bulunuyor. Yapımcılığı ise Türk yapım şirketi olan Böcek Yapım tarafından üstlenilmekte.

Oyuncu kadrosunda ise Masaaki Uchino, Shiori Kutsuna ve Yui Natsukawa gibi Japon aktörlerin ardısıra Kenan Ece, Alican Yücesoy, Mehmet Özgür ve Uğur Polat Türk aktörleri de yer almaktadır. Film hem Türkiye hem de Japonya tarafından büyük ilgi ile karşılanması bekleniyor. Bunun nedeni ise filmin bu iki ülke arasındaki tarihi konu edinmektedir. 1080p kalitede izleyebileceğiniz bu filmi aynı zamanda tek part seçenekleriyle FilmCuk ekibi tarafından seyircilerimize sunacağız.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Yorumlar (16)