1080p Efsanenin Doğuşu – Creed

Efsanenin Doğuşu – Creed

Nam-ı değer Rocky.. Rocky filmlerini bilmeyenler yoktur çünkü herkes çocukluğunda mutlaka herhangi bir filmini izlemiştir. 1967'den bu yana seyircisiyle buluşmaya devam ediyor Rocky filmleri. Yapılan yorumlara göre son filmlerinde önceki filmlerden tamamen kopsa da izlenmeye devam ediyor.

Ailesi sayesinde yeterince zengin olan Adonis Creed hayallerinin peşinden koşmaya gidiyor. Filmin başrolü olan Creed, aynı zamanda filme adını da vermektedir. Hayali bir boksör olan olan Creed, hayalini gerçekleştirmek için bu mesleğe yıllarını veren Rocky Balboa'nın kapısını çalacaktır. Rocky'den bu işin tüm inceliklerini öğrenmeden onun peşini bırakmayacak olan Creed, tüm bunları yaparken zengin olan hayatından vazgeçecektir. "Sırf hayali uğruna lüks yaşamından vazgeçen insan olur mu ?" sorusunun cevabı tam olarak Rocky 7 (Creed) filminde bulunuyor. Creed'in boksörlük sevdası ise büyükbabasından gelmektedir. Çünkü büyükbabası, eski bir boksördür ve oldukça başarılı dönemler geçirmiştir.

Rocky serisinin 7. filmi olan Rock 7 (Creed) filmi, yapılan eleştirilere göre önceki filmlerinden kopuk bir şekilde çekilmiş. Ancak her ne kadar kopuk olsa da Rocky sevdalılarının bu filmi kaçıracağını düşünmüyorum. Rocky filmleriyle gönüllerde iyi bir yer edinen ünlü Amerikan aktör Sylvester Stallone, bu filmde yine Rocky rolünde karşımıza çıkıyor. Ancak bu sefer filmin ana başrolünde olarak değil. Filmdeki Creed rolünde yine Amerikan asıllı Michael B. Jordan ismi üstleniyor. 25 Aralık'ta Türkiye'de vizyona girecek olan Creed'in Amerika'da vizyon tarihi yine aynı yani 25 Aralık'tır.

Filmin HD görüntüsü vizyona girdikten kısa bir süre sonra FilmCuk tarafından Türkçe Altyazı entegre edilerek eklenecektir. Nette ilkleri yaşamak için FilmCuk'u favorileriniz arasına eklemeyi unutmayın!


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Sylvester Stallone'nin senaryosunu yazmadığı ilk Rocky filmi.

  Rocky serisinin en uzun filmi.

  Filmin çekimlerine Ocak 2015'te Philadelphia'da başlandı.

  Film isminde Rocky kelimesinin geçmediği tek Rocky filmi.

  Micheal B. Jordan 'Creed' filminin bir sahnesinde gerçekten nakavt oluyor.

  2016 Altın Küre Adaylıkları ve Ödülleri

  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Sylvester Stallone
  2016 Altın Küre Adaylıkları ve Ödülleri

  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Sylvester Stallone
  2016 Oscar Adaylıkları

  En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Sylvester Stallone

  Diğer Adları:

  Creed, Rocky 7

  Yayın Tarihi:

  25 Kasım 2015

  Senaryo:

  Ryan Coogler, Aaron Covington, Ryan Coogler, Sylvester Stallone

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 43 ödül & 51 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), Warner Bros., New Line Cinema

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 4 Hafta / Seyirci: 36.029 / Hasılat: 471.175,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (8)