HD Düşman – Enemy

Düşman – Enemy

Üniversitede tarih dersleri veren Adam, okul ve ev arasında gidip gelen monoton hayatına en azından bir kız arkadaş sığdırmayı başarmıştır. Bir gün bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir film izler ve o filmde kendisine çok benzeyen birisini görerek, bu oyuncunun peşine düşer. Adam artık, kendisine ikizi kadar benzeyen Anthony’nin de hayatının bir parçasıdır, tabii Anthony de onunkinin.

Yönetmenliğini Denis Villeneuve’nin üstlendiği gerilim filminin senaryosunu ünlü yazar José Saramago’nun romanından uyarlayan isim ise Javier Gullón. Kadroda Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent ve Sarah Gadon gibi isimler yer alıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Yönetmen Denis Villeneuve, başrolü önce Javier Bardem'e teklif etmiş. Fakat ünlü aktör, kendisinin karakter için uygun olmadığını düşündüğünü belirtmiş. Christian Bale da yine aynı rol için düşülülenler arasındaymış fakat kendisi de istediği halde yer aldığı diğer projelerle çakıştığı için filmde rol alamamış.

  Film ekibine, basına filmde kullanılan örümceklerin anlamıyla ilgili herhangi bir konuşma ya da açıklama yapmamaları için bir gizlilik anlaşması imzalatılmış.

  Yayın Tarihi:

  16 Mayıs 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  José Saramago, Javier Gullón

  Ödüller:

  15 ödül & 24 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Pathé International, Entertainment One, Rhombus Media

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 5 Hafta / Seyirci: 6.464 / Hasılat: 75.146,94 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?