1080p Doktor Strange – Doctor Strange

Doktor Strange – Doctor Strange

İşinin ehli diyebileceğimiz nadir insanlardan olan Stephen Strange, işinde başırılı olduğu kadar kibirli, egolu bir insandır. Kendini diğer insanlardan üstün tutar ve onları hep aşşağılarda görür. Geçirdiği kaza ile dün hayatı baştan aşşağıya değişime uğrar. Kaza sonucu beynindeki sinirler hasar görür ve artık mesleğini yapamayacak duruma gelir. Bir çare, çıkış yolu ararken Ancient One ile yolları kesişir. Büyücü olarak da nitelendirebileceğimiz Ancient, Stephen'ın tabir-i caiz ise derdine derman olacaktır. Bu ikili büyük maceralara atlayacaktır. Ancient sayesinde çok farklı bir kişilik olacaktır Doktor Strange.

Filmin başrol karakteri olan Stephen Strange'i canlandıran isim olarak Benedict Cumberbatch'i görmekteyiz. Filmin büyücüsü olan Ancient One rolünü ise Tilda Swinton üstleniyor. Filmin vizyon tarihi ise 2016 yılının sonlarına doğru planlamış. (4 Kasım 2016) Sinister 2, Devil's Knot filminin senaristliğini ve Kristy (Random) filminin yapımcılığını üstlenen Scott Derrickson, Doctor Strange filminin yönetmenlik koltuğunda yer alıyor. Filmin senaristliği Thomas Dean Donnelly ve Joshua Oppenheimer ikilisine aitken Stan Lee ve Kevin Feige ikilisi ise filmin yapımcılığında yer alıyor. İzleyicileri tarafından merakla beklenen film arasında yer alıyor bu aksiyon ve macera filmi. Bu tarz filmlerde seyirciler tarafından beklenti çok büyük oluyor. Bazı filmler bu beklentiyi karşılayabilirken bazıları ise bu beklentinin çok aşşağısında kalıyor. Bakalım Doktor Strange filmi izleyicileri tarafından kaç puan alabilecek. FilmCuk.Org'u takip etmeye devam edin ve nette ilkleri yaşayın. İyi seyirler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Benedict Cumberbatch başlangıçta  zamanlama çatışmaları nedeniyle Doktor Strange rolünü reddetmek zorunda kaldı. Daha sonra filmin çıkış tarihi bu nedenle ertelenince filme dahil oldu.

  Film çekerken Benedict Cumberbatch Doctor Stragnge kostümü ile bir çizgi roman mağazasına girip bir Doctor Strange çizgi romanı satın aldı.

  "Ancient One" rolü için önce Morgan Freeman, Ken Watanabe ve Bill Nighy düşünülmüştü.

  Benedict Cumberbatch, Christopher Lee, Jeremy Brett, Robert Downey Jr. ve Ian McKellen'dan sonra hem Sherlock Holmes karakterini canlandıran hem de bir Marvel karakterini canlandıran 5. isim oldu.

  Filmin bir bölümü Nepal'de çekildi.

  Filmin Türkçe seslendirme kadrosu şu şekilde:

  Filmin Türkçe seslendirme kadrosu şu şekilde:
  Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange) - Zeki Atlı
  Chiwetel Ejiofor (Mordo) - Talha Sayar
  Tilda Swinton (The Ancient One) - Zeynep Özden Ayyıldız
  Rachel McAdams Christine Palmer) - Canan Kılıç
  Mads Mikkelsen (Kaecilius) - Ali Ekber Diribaş
  Benedict Wong (Wong) - Sinan Divrik
  Michael Stuhlbarg (Dr. Nicodemus West) - Sefa Zengin
  Benjamin Bratt (Jonathan Pangborn) - Uğur Taşdemir
  Chris Hemsworth (Thor) - Rıza Karaağaçlı

  Diğer Adları:

  Dr. Strange

  Yayın Tarihi:

  04 Kasım 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı & Diğer 5 Ödül & 37 Adaylık

  Yapım Şirketi:

  Marvel Studios

  Bütçe:

  165.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 827.731 / Hasılat: 11.232.742,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (7)