HD Dhoom 3

Dhoom 3

Dhoom 3, aksiyon ve alışagelmiş Hint dansı sahnelerinin ötesinde teknik ve koreografi açısından diğer filmlerden oldukça üstün bir çizgi sergilemektedir.

Sahir (Aamir Khan) sahibi oldukları sirkte babası ile birlikte gösteriler yapan yetenekli bir çocuktur. Sirkin kapanmaması için Batı Chicago Bankası'ndan kredi çeken babanın bu borcu ödemesi mümkün olmayacaktır. Alacaklıların baskısı üzerine çaresizce intihar etmeye mecbur bırakılır. Sahir ise babasının intiharına şahit olmuş ve tüm hayatını bu olayın intikamını almaya adamıştır. İntikam yolu ise soygun yapmaktan geçecektir. Fakat o bir palyaço, illüzyonist ve bir sihirbaz olarak büyümüştür bu yüzden soygunlar da hiç sıradan olmayacaktır. Jai Dixit (Abhishek Bachchan) ve Ali Akbar (Uday Chopra) ise Sahir'i durdurmak için görevlendirilen 2 özel polistir. Sahir'e bu macerada ise Aaliyah (Katrina Kaif) eşlik edecektir. Aaaliyah gelmiş geçmiş en iyi akrobattır ve Sahir'in sevdiği kadındır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, ilgiyle karşılanan Dhoom serisin üçüncü ve son halkası. Serinin ilk filmi 2004 yılında vizyona girmişti.

  25 Milyon dolarlık bütçeyle çekilen Dhoom 3, IMAX formatında yapılan ilk Hint filmidir.

  Film, yönetmen Vijay Krishna Acharya’nın ikinci yönetmenlik deneyimidir. Acharya, ayrıca serinin önceki filmlerinin senaristliğini üstlenmişti.

  Filmin çekimleri Chicago, Hindistan ve İsviçre’de gerçekleştirildi.

  Yayın Tarihi:

  20 Haziran 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Vijay Krishna Acharya, Aditya Chopra, Vijay Krishna Acharya

  Ödüller:

  15 ödül & 25 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  CounterPunch Studios, Curbside Films, Yash Raj Films

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 7 Hafta / Seyirci: 20.118 / Hasılat: 191.419,00 TL (Türkiye)

  Etiketler

  :

  Yorumlar (4)