1080p Denizin Ortasında

Denizin Ortasında

1800'lü yılların başında gerçekleşen bu olayda bir grup insan Nantucket gemisi ile balina avına çıkarlar. Ava çıktıklarında başlarına geleceklerden habersizdirler. Dünyanın en tehlikeli deniz balıklarından biri sayılan İspermeçet balinası tarafından saldırıya uğrayan Nantucket gemisi bir darbe alır ve yavaş yavaş batmaya başlar. Bu batma sonucu geminin içindeki çoğu kişi ölür ve sadece 8 kişi hayatta kalabilir. Bu 8 kişi bir şekilde karaya ulaşmam derdine düşerler ancak önlerinden büyük bir sorun vardır. Kendilerine en yakın kara binlerce mil uzakta..

Nathanial Phillbrick'in yazdığı In the Heart of the Sea kitabından esinlenilerek sinemaya uyarlanan bu dram filmi seyirciler tarafından iyi bir ilgi ile karşılanması bekleniyor. Filmin senaryosu, Phillbrick'in yazdığı In the Heart of the Sea kitabı ile genel olarak aynı olsa da bazı kısımlar değiştirilerek beyaz perdeye aktarıldı. Bu filmin senaristliğinde ise Charles Leavitt isminin imzası bulunuyor. 61 yaşındaki Amerikalı yönetmen Ron Howard In the Heart of the Sea filminin yönetmenliğinde bulunurken, Howard 2014 yapımı olan İyi Bir Yalan ve 2017 yılında vizyona girecek olan The Dark Tower gibi filmlerin kadrosunda yer almaktadır. 2015 yapımı olmasına karşın 1 Ocak 2016'da vizyona girecek olan bu dram filminin yapımcılığında Warner Bros. şirketi bulunuyor. Filmin Türk dağıtımcılığını ise yine aynı şirketin Türkiye'deki şubesi Warner Bros. Turkey üstleniyor.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, Nathaniel Philbrick In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex adlı kitabından uyarlandı.

  Yapımcılar izleyenleri bir başka zamana ve yere etkili bir şekilde taşımak için, 1800’lerin ilk yarısındaki Nantucket’ı Leavesden-İngiltere’deki Warner Bros. Stüdyoları’nda yeniden inşa ettiler.

  Filmin başrolü Chris Hemsworth açlıkla savaşan denizci rolüne hazırlanmak için günde sadece 500 kalori alarak kilo verdiğini açıkladı.

  Marvel filmlerinden tanıdığımız oyuncular ; Chris Hemsworth (Thor) ve Tom Holland (Spider-Man)'i canlandırmıştır.

  Brenda Gleeson ve Charlotte Riley'nin beraber rol aldığı ikinci film. İlk filmleri 2014'te çıkan Yarının Sınırında'ydı.

  Diğer Adları:

  In the Heart of the Sea

  Yayın Tarihi:

  01 Ocak 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Charles Leavitt, Charles Leavitt, Rick Jaffa, Amanda Silver, Nathaniel Philbrick

  Ödüller:

  1 ödül & 2 Adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Village Roadshow Pictures, Cott Productions, Enelmar Productions, A.I.E.

  Bütçe:

  100.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 4 Hafta / Seyirci: 45.778 / Hasılat: 681.409,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (12)