HD Deli Deli Olma (Yerli Film)

Deli Deli Olma (Yerli Film)

Tarık Akanın başrolünde oynadığı 2009 yapımı Deli Deli Olma filmine ait özet detayları şöyledir;

“93 Harbi” sonrasında Çar’ın Rusya’da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars’a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka’nın (Tarık Akan) ailesi de vardır. Filmde Mişka 70’li yaşlardadır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten Mişka, modern makineler çıktıktan sonra, işini yapamamış ve maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç (Şerif Sezer), Mişka’dan nefret eder ve köyde yaşamasını istemez. Köylüler bir zarar görmedikleri hatta sevdikleri kendi halinde, barışçı, yardımsever Mişka ile Popuç arasında kalmışlardır. Popuç, oğlu Şemistan (Levent Tülek), gelini Figan (Zuhal Topal) ve üç torunuyla yaşar. Torunlarından en küçüğü Alma dik başlı, sevecen bir kızdır ve doğuştan iyi bir müzik kulağına sahiptir. Alma’nın öğretmeni Metin, Alma’daki yeteneği fark etmiştir ve kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünür. Alma ve Mişka arasında sıcacık bir dostluk vardır. Metin öğretmenin uğraşları sonucunda Alma konservatuar sınavlarına girer.

17 Nisan 2009 tarihinde vizyona giren Deli Deli Olma yerli filmi izlemeniz için sizlere en iyi kalitede sunuyoruz.

Kars’ın bir köyünde geçen sıcacık bir hikaye… sanki başka bir dil konuşurmuşçasına bir an uzak ama o kadar da bizim insanlarımız... Adı Alma ve Tavşan olan iki sevimli köy çocuğu... Çocukken ailesiyle Rusya’dan göçen bir Malakan: Mişka...

Mişka’nın gençlik aşkı olan ama hiç kavuşamadığı sinirli mi sinirli yaşlı kadın Popuç… Mişka’nın yapayalnızlığına rağmen Popuç’un kalabalık, neşeli, hareketli ailesi… Saz aşıklarının bol atışmalı, çekişmeli, dudak değmezli kış geceleri.. fakirlik ve çetin kış koşullarıyla mücadele eden, ekin eken, kaz otaran, koyun güden köy insanları.

Rus kültürü ile yoğrulmuş Mişka ve onun köy yaşamına sessizce kattığı piyanonun ayağına bağlanmış ineklerin görünümü kadar komik… çok sevmesine rağmen kendi yemeyip mendil içinde sakladığı kaz etini hasta Mişka’ya ikram eden küçük Alma gibi umut dolu bir hikaye… Deli Deli Olma, sinemamızın uzun zamandır özlediği komik, naif, içten, geçmişimizden ve bizden bir film...

Deli Deli Olma filmi izleme altyapısını sitemizde bulabilirsiniz. Deli Deli Olma Full HD izleyebilirsiniz. Deli Deli Olma izlerken yorum yapıp 1 teşekkür etmeyi çok görmeyin.

Deli Deli Olma filmini izlerken bir problem ile karşılaşırsanız lütfen bize yorum yaparak bu durumu bildirin. Ayrıca Deli Deli Olma filmini Full HD izledikten sonra yorum kısmına olumlu olumsuz yorumlarınızı bırakmanız ve ayrıca filmi facebook ve twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmanız bize ve filmi izleyecek olan ziyaretçilerimize fikir beyan edecektir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  17 Nisan 2009 (Türkiye)

  Senaryo:

  Hazel Sevim Ünsal

  Ödüller:

  1 Ödül

  Yapım Şirketi:

  Aydın Film

  Bütçe:

  $2.000.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 19 Hafta / Seyirci: 117.082 / Hasılat: 914.710,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (4)