HD Darbe (Yerli Film)

Darbe (Yerli Film)

Bir bakıma siyasi bir film diyebiliriz Darbe filmine. Ancak bu filmin çok uzun süre akıllarda kalacağını düşünüyorum. Çünkü bu tarz filmlerin yapıldığını ülkemizde çok nadir görüyoruz. Konusundan biraz bahsedecek olursam; bildiğiniz üzere bundan bir süre önce Türkiye büyük bir darbe girişimini atlattı. Daha büyük hasarlara yol açılabilecekken duruma hemen el konuldu. MİT Müsteşarı olan Hakan Fidan, KCK soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Bu gözaltının arkaplanında çok dehşet şeyler dönüyordu.

Başbakanlık başta olmak üzere bazı yerlere böcek(ses dinleme) cihazları yerleştirilmiş ve kayıtlar alınmıştı. Bu kayıtlar sonucunda Türkiye kırmızı alarm vermiş ve bunları yapanın yakalanması için tüm güvenlik güçlerini devreye sokmuştu. Aslında buna bir Darbe girişi denir mi orası tartışmaya açık bir konu. Ama gerçek şudur ki devletin en üstlerine kadar casus sızıyorsa bunda çok büyük güvenlik açığı var demektir.

Bizim Hikaye filminin de yönetmenliğini üstlenen Yasin Uslu, Darbe filminin yönetmenliğini de dolduran isimdir. Ayrıca Uslu, Hatasız Kul Olmaz dizisinin kadrosunda da yer almıştı. Tam bir casusluk filmi adı altına alabileceğimiz Darbe filmi 2015 yapımı olmasıyla birlikte aynı senenin 31 Temmuz'unda seyircisiyle buluşacak. Henüz Imdb puanı bulunmayan bu dram ve casusluk filminin başrolünde Cansel Elçin, Hakan Fidan rolüyle yer alıyor. Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi casusluk filmlerinden biri diyebiliriz aslında Darbe filmine. Bakalım bu film, ülkemizde gereği kadar ilgi görebilecek mi ?


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Yönetmen Yasin Uslu ilk olarak 2008 yılında ekranlara gelen Aşk Yakar adlı dizinin kamera arkasına geçti. 2015 yılında yine Cansel Elçin ile birlikte çalıştığı Bizim Hikaye adlı filmin yönetmen koltuğuna oturan Uslu; arayı fazla uzatmadan yine aynı yıl vizyona giren Darbe adlı ikinci uzun metrajlı filmine imza attı.

  Yayın Tarihi:

  31 Temmuz 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Deniz K. Yılmaz

  Yapım Şirketi:

  TFT Yapım

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 5 Hafta / Seyirci: 19.212 / Hasılat: 192.767,00 TL (Türkiye)

  Etiketler

  :

  Yorumlar (50)