HD Dalga – Bølgen

Dalga – Bølgen

Bolgen, Geiranger fiyordunda sismik gözlemciler tarafından zamanı bilinmeyen, ancak gelecekte olması beklenen tsunaminin tasviridir.

1905 ve 1934 yıllarında Norveç fiyortlarında çöken iki dağ, diğer felaketlerin de habercisidir. Hikayenin gerçekleştiği Geiranger’de jeolog Kristian ve ekibi yeni bir Tajford felaketinin yasanmasından endişe ettikleri için, bölgelerinde erken uyarı sistemi üzerine çalışmaktadırlar. Beklenen an gelir ve kaçmak için on dakika süreleri vardır.

Gerçekçi bir dille anlatılan ve Iskandinav sinemasında dikkat çeken doğal mekan, doğal ses, el kameraları ve oyunculara göre hareket eden kamera çekimleri bu filmde de görülür.

Norveç sinemasından oldukça iyi prodüksiyona sahip bi film olduğunu söylemeliyim ilk başta,efektlerin kalitesi çok iyiydi,kaliteli bi yapım olmuş,sonlara doğru şaşırmıcağınızı sandığınız yerde bile hafifde olsa şaşırıyosunuz,izleyiciyi filme odaklıyo,bu tür ülkeler böle güzel filmler yapınca bizim sinemanın ne kadar içler acısı halinde olduğunu insan bi kez daha anlıyo,güzel film izlemenizi tavsiye ederim.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorumlar (6)