1080p Çılgın Max: Öfkeli Yollar – Mad Max: Fury Road

Çılgın Max: Öfkeli Yollar – Mad Max: Fury Road

2015 yapımı olan Mad Max Fury Road filmi, Mad Max serisinin 4. filmidir. En son filmi bundan yaklaşık otuz yıl önce seyircisiyle buluşmuş ve iyi bir beğeni toplamıştır. Bunca aradan sonra Mad Max serisinin tekrar film çekmesi tabi sinema severleri de heyecanlandırıyor. Çılgın Max Öfkeli Yollar (Mad Max Fury Road) filminin konusuna değinelim; Max geçmiş hayatında çok fazla inişli çıkışlı zamanlar yaşamıştır. Artık hayatını düzene sokmak isteyen her insan gibi normal bir yaşam istemektedir. Ancak geçmişte yaşadıkları buna izin vermeyecektir. Herşeye rağmen hayatını sürekli kaçarak kurtarmaya çalışan bir gruba dahil olur. Bu grubun liderliğini Charlize Theron'un canlandırdığı Imperator Furiosa yapmaktadır. Ancak şöyle bir durumda vardır yaşadıkları bölgede kendisinden epeyce söz ettiren Immortan Joe orada yaşayanların hayatını zorlaştırmaktadır. Zalimce yönetim diyebiliriz aslında bu yönetim şekline. Joe yediği çok büyük bir kazıktan sonra daha öfkeli hale gelir ve etrafına adeta ateşler saçar.

Tipik bir Amerikan filmi olan Çılgın Max Öfkeli Yollar, 2015 yılının 15 Mayıs'ında seyircisiyle sinemada buluşacak. 30 yıl aradan sonra bu serinin filmini izlemek epeyce heyecan verici bence. Filmin yönetmenliğinde, senaristliğinde hatta ve hatta yapımcılığında dahi George Miller ismi yer alıyor. Filmin diğer senaristlerine de göz atacak olursak George Miller'in yanında Brendan McCarthy ve Nick Lathouris isimlerini görüyoruz. Başrolünün Tom Hardy tarafından Max Rockatansky rolüyle üstlenildiği bu filmi FilmCuk farkı ile HD kalitede ve donmadan seyredebileceksiniz. Imperator Furiosa karakteriyle Charlize Theron'un yanısıra Immortan Joe karakterini üstlenen Hugh Keays-Byrne, Nicholas Hoult (Nux) ve Nathan Jones (Rictus Erectus) gibi isimler Çılgın Max Öfkeli Yollar filminin oyuncu kadrosunda yer alıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Charlize Theron filmdeki Furiosa rolü için saçını kazıttı, Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı film çekimlerinde ise peruk kullanmak zorunda kaldı.

  3 Nisan 2015'te Tom Hardy 3 tane Mad Max filmi için daha anlaşma imzaladığını duyurdu.

  Film, 3D şeklinde vizyona girecek.

  2016 Altın Küre Adaylıkları ve Ödülleri
  En İyi Film - Dram
  En iyi Yönetmen- George Miller
  2016 Oscar Adaylıkları

  En İyi Film
  En İyi Yönetmen - George Miller
  En İyi Görüntü Yönetmeni - John Seale
  En İyi Kostüm - Jenny Beavan
  En iyi Ses Efekti - Mark A. Mangini, David White
  En iyi Görsel Efekt - Andrew Jackson, Tom Wood, Dan Oliver,Andy Williams
  En İyi Makyaj - Lesley Vanderwalt, Elka Wardega, Damian Martin
  En iyi Prodüksiyon - Colin Gibson, Lisa Thompson

  Yayın Tarihi:

  15 Mayıs 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  George Miller, Brendan McCarthy, Nick Lathouris

  Ödüller:

  6 Oscar Kazandı. Diğer 201 ödül & 186 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 12 Hafta / Seyirci: 409.042 / Hasılat: 5.091.965,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (25)