HD Çılgın Dersane 3 (Yerli Film)

Çılgın Dersane 3 (Yerli Film)

Özlem Dersanesi’nin öğrencileri dersaneler arası müzik yarışmasının finali için Antalya’da otele yerleşmişlerdir. Kendileri adına yarışacak olan Ali’nin aniden hastalanmasıyla, hiç de akıllarında olmayan ve otel çalışan Zeynep’i kendi adlarına yarışmaya hazırlarlar. İlk görüşte Zeynep’e aşık olan Ali, arkadaşlarıyla birlikte Zeynep’in hayatındaki bilinmeyen gerçekleri öğrenerek, onun için hayati bir önem taşıyan sorununu çözmek için kolları sıvarlar. Bu arada karşı dersanenin öğrencileri ise yarışmayı kazanmak için her türlü yolu deneyerek, yalanlar söylemekten hiç çekinmeyeceklerdir.

Komedi, aşk, karşılıklı oyunlar, dans ve gençlik dolu olan filmin senaryosunu İrfan Saruhan ve Şafak Güçlü birlikte yazdılar. Yapımcılığını Servet Aksoy’un üstlendiği ve çekimleri Antalya’da yapılan Çılgın Dersane 3 filminin yönetmen koltuğunda ise Kamil Çetin oturuyor.

Filmin basın gösterimi 15 Ocak günü Nişantaşı City's Sinemaları'nda gerçekleştirildi.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Daha önce yine Aksoy Film’in yapımcılığında hayata geçen Çılgın Dersane (2007) ve Çılgın Dersane Kampta (2008) bu gençlik film serisinin ilk iki filmiydi.

  Filmin çekimlerine 27 Eylül 2013'de Antalya'da başlanmıştı.

  Paşhan Yılmazel, Çılgın Dersane 3'ün serinin en absürd filmi olduğunu, izleyicilerin de bu filmi en az ilk ikisi kadar beğeneceğini söylemiş.

  Duygu Çetinkaya, Çılgın dersae 3'ün çekimlerinde yaşadığı en eğlenceli anı şu şekilde aktarıyor:  "Paşhan ve Ozan'ın bir sahnesi vardı; o sahnenin çekimleri sırasında güldüğüm kadar uzun zamandır hiç gülmedim. Çekimler sırasında ikisi de dengesini kaybetti ve suya düştüler. Onlar suya düşünce ekipten birçok kişi suya atladı. Ama su çok soğuktu, ortaya çok komik kareler çıktı. O sırada çekimin devam ediyor olması da tabii ortaya daha da komik bir durum çıkartıyor."Daha önce yine Aksoy Film’in yapımcılığında hayata geçen Çılgın Dersane (2007) ve Çılgın Dersane Kampta (2008) bu gençlik film serisinin ilk iki filmiydi.

  Filmin çekimlerine 27 Eylül 2013'de Antalya'da başlanmıştı.

  Paşhan Yılmazel, Çılgın Dersane 3'ün serinin en absürd filmi olduğunu, izleyicilerin de bu filmi en az ilk ikisi kadar beğeneceğini söylemiş.

  Duygu Çetinkaya, Çılgın dersae 3'ün çekimlerinde yaşadığı en eğlenceli anı şu şekilde aktarıyor:  "Paşhan ve Ozan'ın bir sahnesi vardı; o sahnenin çekimleri sırasında güldüğüm kadar uzun zamandır hiç gülmedim. Çekimler sırasında ikisi de dengesini kaybetti ve suya düştüler. Onlar suya düşünce ekipten birçok kişi suya atladı. Ama su çok soğuktu, ortaya çok komik kareler çıktı. O sırada çekimin devam ediyor olması da tabii ortaya daha da komik bir durum çıkartıyor."

  Yayın Tarihi:

  17 Ocak 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Şafak Güçlü, İrfan Saruhan

  Yapım Şirketi:

  Aksoy Film

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 12 Hafta / Seyirci: 548.302 / Hasılat: 5.017.191,68 TL (Türkiye)

  Yorumlar (2)