Çarşı Pazar (Yerli Film)

Çarşı Pazar (Yerli Film)

Başrolünü Erdem Yener'in Kahraman isimli karakterle üstlendiği tipik bir Türk komedi filmi Çarşı Pazar. Kahraman orta halli bir mahallade hamamı olan bir adamdır. İşlerin normal işlediği zamanlarda birdenbire karşısına hamamını ve etraftaki tüm esnafın dükkanı yıkarak avm yapmak isteyen zengin iş adamı Muharrem Gülmez'in canlandırdığı Tuncay çıkar. Tuncay mahalledeki Cemil'den destek alarak oradaki tüm esnafı kandırmayı başarır ancak Kahraman bu işi hiç bir zaman sıcak bakmamış ve bakmayacaktır da. Cemil mahalledeki çoğu kişiyle arası bozuktur. Biraz da bu sayede mahalledeki esnafı kolay bir şekilde kandırmıştır. Kahraman hamamı her ne kadar satmak istemese de borçları yüzünden bu isteği tehlikeye düşer. Tüm bu olaylar yaşanırken Bahar Öğretmen(Elif Nur Kerkük) karşısına çıkar ve ona karşı hisler besler. Tüm bunları yaşarken bir de hamamın borcunu kapatmak için elinden geleni yapacaktır.

Zengin iş adamı rolünü Tuncay rolüyle üstlenen Muharrem Gülmez, ayrıca filmin yönetmenlik tahtında da bulunuyor. 2015 yapımı olan bu filmin kesinleşmiş vizyon tarihi 27 Şubat 2015'tir. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunda Kurtlar Vadisi ve Kurtlar Vadisi Pusu'daki Ömer Baba rolüyle tanıdığımız Emin Olcay, bu filmde Bekir rolünü üstleniyor. Hayat Bilgisi dizisinden de tanıdığımız Amil rolüyle Tarık Pabuççuoğlu bu filmde Kadir rolüyle karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra filmde Vine fenomeni olarak bildiğimiz Doga Konakoglu, Hayri rolünü üstlenmekte.

Bu sıralar herkesin dikkatini çektiğini sanıyorum ki Vine fenomenleri bir çok filmde gerek başröl olsun normal oyuncu olsun gerekse konuk oyuncu olsun bir çok filmde yer alıyor. Bu da Türkiye'de oyunculuğun ne denli büyüdüğünü gösteriyor bence. Buna kısa örnekler vericek olursak Cem Gelinoğlu, Aykut Elmas, Halil İbrahim Göker, Hakan Hepcan gibi isimleri sayabiliriz. Ben bu durumdan oldukça memnunum ki bence Vine dediğimiz olaylar tamamen bu kişiler üzerinden yürüyor ve işlerinden çok çok fazla başarılılar. Yer aldıkları filmler de vizyona girince bu öngörümün ne denli doğru olacağını doğrulayacağım gibi.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorumlar (26)