HD Çalsın Sazlar (Yerli Film)

Çalsın Sazlar (Yerli Film)

Hayatlarını tamamen eğlenceye adayan daha açık bir dille hayatı kaale almayan iki dostun hikayesini konu ediniyor Çalsın Sazlar filmi. Her zaman eğlenceyi, sürekli gülmeyi hayatlarının amacı haline getirmiş bu iki dost, iki canyoldaşı bir meyhanede şarkı söyleyen yani solist olan Belçim Bilgin Erdoğan'nın canlandırdığı Yasemin karakterine aşık olurlar. Yasemin güzel mi güzel ancak bi' o kadar da doğrucu yani dobra dobra biridir.

2014 yılında yapımına başlanan Çalsın Sazlar filmi 9 Ocak'ta vizyona girecek. Tabi vizyona girdikten sonra filmin düşmesi biraz zaman alıcak. Türk filmlerin düşmesi en az 2 ay kadar sürebiliyor. Bu zamanın 8-9 ayı bulduğu da oluyor. Belçim Bilgin Erdoğan, Engin Hepileri, Caner Cindoruk'un yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda Deniz Özerman ve Serhat Özcan gibi isimler de yer alıyor. Filmin yönetmenliğinin yanı sıra senaryosunu da Nesli Çölgeçen üstlenmekte. Yapımcılığını ise Plan Prodüksiyon'dan Berna Akpınar, Aydın Sarıoğlu ikilisi üstleniyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Yönetmen Nesli Çölgeçen, filmi ve karakterleri hakkında şunları söylüyor: "Hikayeler de karakterler de hayatın içinden çıktı. Yaşayan bize özgü bizim toplumumuzdan çıkan karakterlerin hikayesini anlatmayı seviyorum. Ama bu filmdeki en büyük fark, karakterler hayatla dalgasını geçen ve hayatı gülümseyerek karşılayan karakterlerin olması. Yaşadıkları trajik olaylara rağmen aşk yaralasa da dönsün dünya diyenlerin öyküsü."

  Filmde Mahir karakterini canlandıran Caner Cindoruk senaryoyla ilgili şunları söylüyor: "Hikayede çok fazla ters köşe var, çok farklı bir olay örgüsüne sahip. Senaryoyu okuduğumda beni etkileyen de bu olmuştu."

  Yönetmen Nesli Çölgeçen filmi üzerine şunları ekliyor: "Bugüne kadar kendi yaptığım işlerde ya da başkalarının yaptığı işlerde hiçbir iddia koymadım ortaya. Ama bu film için bir iddia koyuyorum, izleyici filmi çok sevecek ve çok eğlenecek."

  Caner Cindoruk klarnet çalmasıyla ilgili şöyle söylüyor: "İlk kez klarnetle tanıştım. Neredeyse onunla yatıp kalktım diyebilirim. Hiç kolay değil ama böyle ilkler insanın hayatına yaratıcılık katıyor ve çarpıcı nüanslar çıkartıyor."

  Yayın Tarihi:

  09 Ocak 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Nesli Çölgeçen

  Yapım Şirketi:

  Plan Prodüksiyon

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 8 Hafta / Seyirci: 28.408 / Hasılat: 304.826,67 TL (Türkiye)

  Yorumlar (5)