1080p Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

Buz Devri serisinin son filmi olan Büyük Çarpışma filmi seyircisini güldürmeye geliyor. Serinin beşinci filmi olan Collision Course filmi 15 Temmuz'da beyaz perdeye aktarılıyor.

Meşe palamudu için herşeyi yapabilecek olan Scrat'in ve arkadaşlarının maceralarına tanıklık edeceğiz Buz Devri 5 Büyük Çarpışma filmi ile. Scrat bu macerada dünyanın dışına kadar çıkacaktır. Ancak yaptığı bazı hatalardan daha doğrusu talihsizliklerden dolayı dünyayı yok olmaya sürükleyecek birşey yapmış olur. Arkadaşları ile birlikte işin içinden çıkılmayak duruma gelirler ve daha önce hiç görmedikleri canavarlarla karşılacaklardır.

2002 yılında bu yana 5. filmini vizyona veren Buz Devri serisinin 6 filmi gelecek mi soruları izleyicilerin kafasında soru işareti olarak kalıyor. Mike Thurmeier ve Galen T. Chu ikilisinin yönetmenliğini paylaştığı bu aksiyon filminde Michael J. Wilson ise tek başına senaristlikte oturuyor. 7.5 Imdb puanı bulunan Buz Devri 5 filmi ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, Jessie J, Simon Pegg ve John Leguizamo gibi isimlerin seslendirmesiyle daha da ilgi çekici bir hale geliyor. TME (The Moments Entertainment) tarafından ülkemizde dağıtımcılığı yapılan Büyük Çarpışma filminin yapımcılığını Blue Sky Studios ve Twentieth Century Fox Animationise şirketleri üstleniyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Serinin vazgeçilmez karakterlerinden Scrat bu kez ana hikayeye eğlence getirmekten çok, hikayeyi sürükleyen karakter olarak karşımıza çıkıyor.

  Serinin başlangıcından beri filmlerin yapımcılığını üstlenen Lori Forte, "İlk filmde, kahramanlarımızın müzeyi andıran buz bir geçidin arasından yürüdüğü sahnede, buzların içinde tarihi bir balık, bir dinazor, henüz evrimini tamamlamamış Sid ve bir uzay gemisi vardı. O uzay gemisinin her zaman ilgi çektiğinin ve günün birinde keşfedeceğimiz bir mitolojisinin olduğunun farkındaydık ancak o zamanlar onun ne olduğunu tam olarak bilmiyorduk" diyor ve ekliyor; "Artık Buz Devri’nde o parçaya dönmenin zamanının geldiğine karar verdik."

  Scrat’in hayatının teknoloji yüzünden alt üst olduğunu, zaman makinesi bulduğu, Oscar adaylığı bulunan kısa film No Time for Nuts’da görmüştük.

  Yapımcı; "Bu filmde, evrenin genişlemesinden tamamen Scrat sorumlu. Bu Scrat’in Büyük Patlaması."

  Diğer Adları:

  Ice Age 5: Collision Course

  Yayın Tarihi:

  15 Temmuz 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Michael Berg, Yoni Brenner, Aubrey Solomon, Michael J. Wilson, Michael J. Wilson

  Ödüller:

  1 Ödül

  Yapım Şirketi:

  Blue Sky Studios, Twentieth Century Fox Animation

  Bütçe:

  105.000.000$ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 13 Hafta / Seyirci: 1.303.561 / Hasılat: 14.636.840,80 TL (Türkiye)

  Yorumlar (20)

     1. Momento
   1. Momento
   1. Momento