Beyaz Tanrı – White God

Beyaz Tanrı – White God

Lili 13 yaşındadır. Annesi ve babası ayrı yaşamakta ve Lili annesinin yanında kalmaktadır. Annesi iş gereği yurtdışına seyahat etmek zorunda kalır ve Lili köpeği Hagen ile birlikte babasına yerleşir.

Hagen isminde çok sevdiği bir kırma cins köpeği vardır. Lili'nin babası Macaristan'da yeni çıkan bir yasanın yüzünden melez köpek sahiplerine ekstra yük gelmiştir, bu yüzden kızının karşı çıkmasına rağmen köpeği sokağa bırakır. Lili ise çok sevdiği köpeği Hageni geri getirmek için sokakları, caddeleri gezmeye başlar. Fakat kendisini köpeklerin isyanının ortasında bulacağından habersizdir. Evet yanlış duymadınız! Sokaklarda köpek isyanı var. :)

Peki Lili insanlar ve köpeklerin arasında geçen bu amansız savaşı durdurabilecekmidir?

2014 yılı Macaristan yapımı 'Beyaz Tanrı' filmi 120 dakika dram dolu sahnelere sahiptir. Değişik bir senaryoya sahip olmasına rağmen IMDb üzerinden dünya genelinden insanların katılımı ile 1000 üzeri oylama yapılmış ve 10 üzerinden 7.0 puan elde etmiştir. Kornél Mundruczó yönetmenliğinde ki bu filmin yazarıda yine Kornél Mundruczó dur.

Film Film, 2014 Cannes Film Festivali'nin 'Belirli Bir Bakış' bölümünde yer aldı ve En İyi Film ödülünü kazandı. Beyaz Tanrı filmi ülkemizde 09 Ocak 2015 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Merakla beklenen filmler arasında yer almaktadır, özellikle genç kesimin beğenisini toplayacağa benziyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  White God

  Yayın Tarihi:

  12 Jun 2014

  Senaryo:

  Kornél Mundruczó, Viktória Petrányi, Kata Wéber

  Ödüller:

  6 ödül & 18 Adaylık.

  Yorumlar (5)