1080p Beyaz Saray Düştü – White House Down

Beyaz Saray Düştü – White House Down

Polis kuvvetlerinde görevli John tek ideali vardır o da Amerikan Başkanının koruması olmak. Hatta bunun için Gİzli Servis'e de başvuru yapmıştır. Polis kuvvetlerinde görevli John Cale, Başkan James Sawyer'ı korumak için Gizli Servis görevine başvurmuş ancak kabul edilmemiştir. Küçük kızını bu haber ile hayal kırıklığına uğratmak istemeyen Cole, onu Beyaz Saray turuna götürür. Baba-kız Beyaz Saray'ı gezdikleri sırada, ağır silahlarla donanımlı ordu mensubu olmayan askerler tarafından Beyaz Saray kuşatılır. Kısa sürede büyük bir kaosun hakim olduğu ortamda, küçük kızını, başkanı ve ülkeyi kurtarmak için Cale'in zamana karşı yarışması gerekmektedir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin çekimleri Montreal ve Washington olmak üzere iki farklı bölgede tamamlandı.

  Filmin konusu gereğince hikayenin önemli bir kısmı Beyaz Saray'da geçmekte. Bu nedenle tasarımcı Kirk M. Petruccelli ve ekibi zorlu bir çalışma süresince Beyaz Saray'ın tıpatıp benzerini inşa etmişlerdir. 32 tasarımcı iki ay boyunca binanın mimarisini tasarlarken, gerçekçi olması adına halı gibi küçük objelerin dahi benzerlerini üretmeye çalıştılar.

  Filmin bütçesi yaklaşık 150 milyon dolardır. Senaryo hakları ise stüdyonun daha önce The Amazing Spider-Man'de de birlikte çalıştığı James Vanderbilt'ten üç milyon dolara satın alınmıştır.

  Yayın Tarihi:

  12 Temmuz 2013 (Türkiye)

  Senaryo:

  James Vanderbilt

  Yapım Şirketi:

  Columbia Pictures, Mythology Entertainment (II), Centropolis Entertainment

  Bütçe:

  150.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 10 Hafta / Seyirci: 70.922 / Hasılat: 752.654,00 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?