HD Benimle Oynar Mısın? (Yerli Film)

Benimle Oynar Mısın? (Yerli Film)

Talihsiz bir olay sonrasında ceza alarak hapishaneye gönderilen Sibel, sekiz yıllık mahkumiyetin ardından özgürlüğüne kavuşur. İlk işi ise bu süreçte yetimhanede barınan kızı Rüya'ya tekrar kavuşmaktadır. Kızını yanına alıp doğduğu günden bu yana yaşadığı Beşiktaş semtinden taşınacak olan Sibel, Antalya'ya taşınmayı planlamaktadır. Ne var ki Rüya'nın bu güzel semti bırakmaya niyeti yoktur. Zira Rüya annesinin yokluğunda Beşiktaş'a sımsıkı sarılmış ve büyüdüğünde Beşiktaş'ta futbol oynayan bir oyuncu olmanın hayallerini kurar olmuştur. Bu nedenle annesiyle başka bir şehre taşınmayı istemeyen Rüya'nın acil olarak yapması gereken daha önemli bir iş vardır: Annesinin hapse düşmesine neden olan babasını bulmak...

Benimle Oynar Mısın'da Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı önemli bir yer tutuyor. Film aynı zamanda İnönü Stadı'nda çekilen son film olma özelliği de taşıyor. Benimle Oynar Mısın, 2013'ün Eylül ayında sinemaseverlerle buluştu.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmin yapımcısı ve oyuncusu Eyşan Özhim senaryoyu yazarken hikayenin merkezine bir kadın karakteri yerleştirdiklerini çünkü erkek egemen dünya sisteminde kadınların oyun oynamaya fırsatı kalmadığını belirtiyor. Ayrıca filmde güçlü, kendi başına hayatını geçindiren ve ayakta kalmaya çalışan güçlü bir kadın portresi olduğunu açıklıyor.

  Yönetmen Aydın Bulut ise bu filmi yalnızca Beşiktaş'a olan sevgisinin anlatımı olarak değil, aynı zamanda İstanbul'a duyduğu bağlılık ve tutkunun yansıması olarak gördüğünü söyleyip ekliyor: ''Yaşadığımız şehir İstanbul’u her gün kaybediyoruz. Bizim olan sokaklar, parklar, alanlar bizden alınıyor.''

  Yönetmen Aydın Bulut, filmde özel bir yeri olan Beşiktaş Çarşı grubunun bu hikayenin tam ortasında durduğunu, çünkü Çarşı'nın ruh hali ve var oluş amacıyla sokakların özel bir parçası olduğunu söyleyip Çarşı'nın kendine yakışan her şeyden beslendiğini ve paylaşmayı çok iyi bildiğini de ekliyor.

  Çekimleri altı hafta süren filmin çekim mekanları arasında Beşiktaş İnönü Stadyumu, Beşiktaş Balık Pazarı, Tokatlıyan Han ve Muradiye Spor Kulübü gibi yerler bulunuyor.

  Yayın Tarihi:

  27 Eylül 2013

  Senaryo:

  Eyşan Özhim

  Yapım Şirketi:

  Kedi Prodüksiyon Film

  Yorumlar (4)