1080p Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

Ünlü sinema senaristi Jane Goldman’nın kaleme aldığı, usta yönetmen Tim Burton’ın imzasını taşıyan Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filmi Macera ve Fantastik türündeki filmleri severlere ilaç gibi yetişti.

30 Eylül 2016’da vizyona giren 2016 ABD yapımı filmin başrollerini Asa Butterfield, Eva Green, Terence Stamp, Ella Purnell ve Samuel L. Jackson paylaşıyor.

Yapımcı Peter Chernin tarafından yapılan ve 127 dakika süren Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları filmini sitemizde 1080p ve full HD kalitesinde izleyebilirsiniz.

Filmin ana kahramanı 16 yaşında olan Jacob Portman, bir anda kendisini 70 yıl öncesi ve sır dolu bir adada buluverir. Jacop, adada yaşayan gizemli güçlere sahip öksüzlerle karşılaşınca muhteşem bir macera başlar. Adadaki öksüz çocuklar peşlerindeki vahşi yaratıklardan bıkmıştır. Jacop, bu çocukları bu vahşi yaratıklara karşı koruma görevi üstlenir.

Aslına bakarsak film, Ransom Riggs'in 2011'de basılan Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları romanından sinemaya uyarlandı.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Filmde havayı kontrol edebilen Emma’yı canlandıran Ella Purnell, “Kendinizi bir başkası ile rahatlıkla kıyaslayabileceğiniz ve yeteri kadar iyi olmadığınızı, oraya ait olmadığınızı düşünebileceğiniz, Twitter, Instagram veya diğer sosyal medya programları ile etrafımız sarılmış durumda. Ancak asıl kutlamamız gereken şey sizi, siz yapan olgular.” dedi.

  Filmin sosyal medya hesabından bu fikir ele alındı. Kampanyanın başlangıcından beri #StayPeculiar (#TuhafOl) etiketi ivme kazandı. Etiket sosyal medya’da film hakkında yazılanların üçte birinde bulunuyor ve bu herhangi bir film kampanyasında görülenden yüzde 625 daha fazla.

  Ransom Riggs’in 2011 de yayınladığı romandan esinlenildi. Çok hızlı bir şekilde New York Times en çok satanlar listesinden kendine yer bulan eser senelerce orada kaldı. Kitabın 3.1 milyondan fazla kopyası satıldı.

  Diğer Adları:

  Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  Yayın Tarihi:

  30 Eylül 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  Jane Goldman

  Yapım Şirketi:

  Twentieth Century Fox Film Corporation, Chernin Entertainment, Scope Pictures

  Bütçe:

  110.000.000 $ (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 4 Hafta,3 Gün / Seyirci: 223.160 / Hasılat: 2.978.535,80 TL (Türkiye)

  Yorumlar (3)