1080p Bay Turner – Mr. Turner

Bay Turner – Mr. Turner

Bu senenin en çok konuşulan İngiliz filmi olan Mr. Turner'da, İngiliz orta sınıfını anlattığı filmleriyle tanıdığımız Mike Leigh, 19. yüzyıl İngiliz ressamı Turner'ın hayatının son 25 senesini anlatıyor.

Babasının ölümüyle sarsılan, evin bakıcısı tarafından sevilen ama aynı zamanda bu süre zarfında cinsel istismara uğrayan, bir leydi ile dost olan ve sonuç olarak onunla Chelsea'de yaşamaya başlayan Turner, tüm bu hayatında olup biten karmaşanın yanında aslında çok büyük bir yeteneğe sahiptir. Resim yapmak, gezi keşiflerine çıkmak, hatta genelevleri ziyaret etmek, gemilerle denizlere açılmak, üst sınıfın arasına girmek gibi birçok değişik aktivitede bulunması onu diğer ressamlardan farklı kılmış, ve hem kraliyetin hem de halkın eserlerini takdir etmesini sağlamıştır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  J.M.W. Turner rolünde gördüğümüz Timothy Spall, oynadığı rolle 67. Cannes Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu dalında ödüle layık görülmüştür. Film aynı zamanda En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Soundtrack, En İyi Yapım Tasarımı ve En İyi Kostüm Tasarımı kategorilerinde Oscar adaylığı kazanmıştır.

  Film ülkemizde ilk olarak Adana Altın Koza Film Festivali'nde izleyiciyle buluştu ve ardından 2014 Filmekimi programında yer aldı. Ayrıca Cannes Film Festivali Resmi Seçkisi dahilinde izleyiciyle buluştu.

  Yayın Tarihi:

  30 Ocak 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  Mike Leigh

  Ödüller:

  4 Oscar Adaylığı. Diğer 19 ödül & 55 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  Film4, Focus Features International (FFI), France 3 Cinéma

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 5 Hafta / Seyirci: 1.876 / Hasılat: 27.061,50 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?