1080p Ay Işığı – Moonlight

Ay Işığı – Moonlight

Ay Işığı filminde Chiron'un hayatının 3 dönemi anlatılıyor: Miami'de uyuşturucu bağımlısı ve ihmalkar annesi Paula ile birlikte yaşayan küçük Chiron'un çocukluk dönemi, etrafındaki yaşıtları tarafından sürekli fiziksel ve sözlü tacize maruz kaldığı ergenlik dönemi ve Atlanta'da uyuşturucu satıcılığı yaptığı yetişkinlik dönemi. Film, genç bir insanın hayatının farklı dönemlerini, toplumda yer bulma çabasını ve kendi kimliğini kabullenme sürecini işliyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Juan'ın Little'a yüzmeyi öğrettiği sahnede Mahershala Ali gerçekten Alex R. Hibbert'e yüzmeyi öğretiyordu. Çekimler başladığında Hibbert yüzmeyi bilmiyordu.

  Yönetmen Barry Jenkins, bir röportajda Chiron'ı oynayan üç aktörün yapım sırasında hiç karşılaşmadığını söyledi. Her birinin, diğer bölümlerden etkilenmeden kendi bölümleri boyunca kendi şahsiyetlerini kurmalarını istedi. Aynı teknik Kevin'i canlandıran oyuncularla da kullanıldı.

  Film, MacArthur Üyesi Tarell Alvin McCraney tarafından yazılmış fakat projelendirilmemiş "Moonlight Black Boys In Blue" adlı oyuna dayanıyor.

  Film, Güney Florida'da Ekim ve Kasım 2015'te, 25 günde çekildi.

  Chiron gibi, yönetmen Barry Jenkins'in de bağımlılığı olan bir annesi vardı.

  Yayın Tarihi:

  17 Şubat 2017 (Türkiye)

  Senaryo:

  Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney

  Ödüller:

  3 Oscar Kazandı & 199 Ödül & 239 Adaylık

  Yapım Şirketi:

  A24, Plan B Entertainment

  Bütçe:

  $1.500.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 9 Hafta / Seyirci: 54.868 / Hasılat: 805.755,96 TL (Türkiye)

  Yorumlar (2)