Aşk Uğruna – Suite Française | 2014 (Altyazılı)

Aşk Uğruna – Suite Française | 2014 (Altyazılı)

II. Dünya Savaşı'nda Michelle Williams'ın Lucile Angellier rolünü ve başrolünü üstlendiği 2014 yapımı bir film Aşk Uğruna (Suite Française). Angellier'ın babası savaş nedeniyle asker olarak savaşta yer almaktadır. Lucile Angellier dört gözle babasının eve dönmesini bekler. Angellier'in annesi üveydir ve üvey annesi onu çok sıkı denetim altında evde tutmaktadır. Neredeyse hiç göz açtırmamakta ve dışarı dahi çıkmasına izin vermemektedir. Angellier babasının savaşta esir düştüğünü öğrenince tüm dünyası adeta başına yıkılır. Yine de ümidini kesmeden babasının eve dönmesini bekler genç kız. Tüm bunlar yaşanırken Angellier'in bulunduğu kasaba çok fazla iç ve dış göç almaktadır. Bunun yanı sıra Alman ordusu bu kasabadaki tüm evlere teker teker baskın yapmaktadır. Matthias Schoenaerts'in canlandırdığı Bruno von Falk bir şekilde yolu Angellier'in yaşadığı eve düşer ve savaş nedeniyle o evde yaşamaya başlar. Lucile başta bu askere çok fazla ısınamamış olsa da zaman geçtikçe ikili arasında bir bağ oluşur. Bu bağ gittikçe güçlenir ve kuvvetli bir aşka dönüşür. Ancak aşklarından önce ülkedeki sorunlar daha önemlidir ve savaşa karşı direnmeleri gerekmektedir. Tüm bunlar yaşanırken Lucile tüm inancıyla babasının eve döneceği günü beklemektedir. Hiç bir zaman umudunu yitirmemiş ve kızı için şartlar ne olursa olsun elbet geri döneceğine inanır.

Bu müthiş filmin senaryosunda filmin aynı anda yönetmenlik saltanatında da bulunan Saul Dibb ile ona filmin kurgusu için yardımcı olan Matt Charma yer alıyor. Film gelmiş geçmiş en iyi savaş ve romantik filmlerinden biri. Savaş filmlerinin çoğu aksiyon üzerine kuruludur. Aslında bu filmin en ilgi çekici yanı da savaş ile romantikliğin birleşmesi olmuştur. Film henüz vizyona girmedi ve haliyle izlemeden yorum yapmak ne kadar doğru olur orası tartışılır. Ancak şahsi fikrimi belirtmem gerekirse; uzun süre dillerden düşmeceğine inanıyorum Aşk Uğruna filminin. Başrolündeki Kristin Scott Thomas ve Alman asker rolünü üstlenen Matthias Schoenaerts'in yanısıra Alexandra Maria Lara, Margot Robbie ve Sam Riley de filmin oyuncu kadrosunu süsleyen isimler arasında yer alıyor. Film kendi ülkesinde vizyona girmiş ve 6.9 İmdb puanını kapmıştır. Yeni vizyona giren bir film için hiçte fena bir puan sayılmaz aslında. Türkiye'de 15
Mayıs'ta seyircisiyle buluşacak olan Aşk Uğruna, bizim ülkemizde gişe rekoru kıramasa da yoğunluk olacağını düşünüyorum. Bunun en birinci etkeni yukarıda da belirttiğim gibi savaş ile romantikliğin karılmasındadır. FilmCuk farkı ile filmin Türkçe altyazılısı kısa süre içerisinde HD görüntüsü ile eklenecektir.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorumlar (3)