1080p Annabelle

Annabelle

John Form, oyuncak bebek koleksiyonu yapan hamile eşi Mia için yeni bir oyuncağı gözüne kestirir. Beyaz gelinlik giydirilmiş, eşine zor rastlanır bu antika oyuncak bebek Mia için kusursuz bir hediye olacaktır. Mia beklediği gibi hediyesi Annabelle'i görünce mutlu olur, ancak bu güzel anlar çok uzun sürmez. Form ailesinin evi bir gece evleri sapkın bir tarikat tarafından basılır ve ciddi bir saldırıya uğrarlar. Saldırganlar uzaklaşırlar ancak hiçbir şey çözülmüş değildir. Zira ailenin hiç tahmin edemeyeceği bir kötü ruhu evde bırakmışlardır.

Annabelle, yönetmenliğini James Wan'ın üstlendiği Korku Seansı filminin öncesini konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda, ağırlıklı olarak televizyon piyasasına yönelik işleriyle tanınan ve Dead Silence filminden bu yana James Wan'ın projelerinde görüntü yönetmenliği yapan John R. Leonetti oturuyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Korku Seansı filminin paranormal uzmanları Ed ve Lorraine Warren’ın meşhur vakalarından biri olan kötücül oyuncak bebek Annabelle ile Korku Seansı filminde tanışmıştık. Şimdiyse bu filmle birlikte bu masum oyuncağın, lanetli bir varlığa nasıl dönüştüğünü izleyeceğiz. James Wan ve yapımcısı Peter Safran, henüz Korku Seansı'nın yapımını yürütürken Annabelle'in kendine ait bir hikaye ve filme ihtiyacı olduğunu düşünmeye başlamışlar.

  2013’ün ses getiren gerilim filmlerinden “Korku Seansı''nı yapan ekip bu filmde de bir araya geldi. Korku Seansı'nın görüntü yönetmeni John R. Leonetti bu kez yönetmen koltuğunda karşımıza çıkarken, yönetmeni James Wan bu kez Annabelle'in yapımcılarından biri olarak kadroda yer alıyor.

  Setin ilk gününde herkesin gerilmesine neden olan bir olay yaşanmış. Doğaüstü olayların yaşandığı bir sekansın çekimleri sırasında büyük bir cam avize yerinden çıkıp yere düşmesi herkesi tedirgin etmiş. Ayrıca binanın dış cephesinde tırmık izleriyle karşılaşan yönetmen Leonetti bu deneyimi şu sözlerle açıklıyor: “Gerçek Annabelle’in kurbanlarını tırmaladığı düşünülecek olursa, bu oldukça rahatsız ediciydi. Herkes fotoğraflar çekti; bunun kısmen nedeni kimsenin onlara inanmayacağını düşünmeleriydi; kısmen de, sanırım öylesine sarsıldılar ki kendileri bile buna inanmak istemediler. Şahsen ben istemedim.”

  Filmde Evelyn karakterini canlandıran Alfre Woodard, 'Korku Seansı' filmini izlemeden çekimlere başlamış. Filmi izlemek yerine filmin ilham aldığı gerçek hikayeyi araştırmayı tercih etmiş.

  Filmin çekimleri Los Angeles’ın içindeki ve çevresindeki gerçek mekanlarda gerçekleştirilmiş. Yönetmen Leonetti filmin neredeyse tamamını sıralı olarak çekmeyi tercih etmiş.

  Yayın Tarihi:

  24 Ekim 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Gary Dauberman

  Ödüller:

  6 Adaylık

  Yapım Şirketi:

  New Line Cinema, Atomic Monster, Evergreen Media Group

  Bütçe:

  $6.500.000 (Tahmini)

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 4 Hafta / Seyirci: 70.618 / Hasılat: 796.075,00 TL (Türkiye)

  Etiketler

  :

  Yorumlar (12)