1080p Angry Birds

Angry Birds

Uçma yetileri olmayan kuşların barış içinde yaşadıkları cennet vari bir adada  öfke problemini bir türlü yenemeyen Red, arkadaşları bomba ve Chuck diğer kuşlar tarafından dışlanmıştır. Bir gün gemi dolusu domuzlar çıkagelir. Adada yaşayan diğer kuşlara dostça davranan domuzlar kısa sürede ada halkının güvenini kazanır. Red, ada halkını domuzlar konusunda defalarca uyarır ve güvenmemelerini ister. Domuzlar bir gece adadaki tüm yumurtaları çalar ve kaçarlar. Yumurtaları çalınan kuşlar ne yapacaklarını bilemezler. Çaresiz kalan kuşlar uyarılarına kulak asmadıkları öfkeli kuş Red'den yardım talep ederler. Red'in bu duruma yaklaşımı halkın beklemediği bir yönde olur. İçindeki öfkeyi serbest bırakarak.

Sevilen bilgisayar oyunundan beyazperdeye uyarlanan Angry Birds filmi,nimasyon departmanlarının iki gedikli ismi Clay Kaytis ve Fergak Reilly ikilisinin ilk yönetmenlik deneyimi olacak. Filmin senaryosuna ise Simpsonlar başta olmak üzere pek çok animasyon projesinde kalem oynatmış olan Jon Vitti imza atıyor!


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Angry Birds'ün 2009 yılında ortaya çıkmasından bu yana oyun yaklaşık 1 milyar kez indirilmiş ve indirilmeye devam ediyor.

  Filmdeki kuşların oyundakinden farklı olarak kolları var.

  Diğer Adları:

  Angry Birds Filmi, The Angry Birds Movie

  Yayın Tarihi:

  13 Mayıs 2016 (Türkiye)

  Senaryo:

  John Cohen, Mikael Hed

  Yapım Şirketi:

  Rovio Entertainment, Columbia Pictures, LStar Capital

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 1 Hafta,3 Gün / Seyirci: 270.812 / Hasılat: 3.217.866,00 TL (Türkiye)

  Resimler

  "Angry Birds" filmine ait 17 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (1)