HD Ali Kundilli 1 (Yerli Film)

Ali Kundilli 1 (Yerli Film)

Cem Gelinoğlu'nun barşolünü üstlendiği bi' Türk komedi filmi Ali Kundilli. Vine çekerek bu şöhret hayatına atılan Gelinoğlu kısa sürede çok fazla takipçiye ve fana ulaştı. Gün geçtikçe daha fazla fenomen olan Cem Gelinoğlu bu fenomenliğini bir filmin başrollüğünü üstlenerek daha da fazla katladı.

Ali Kundilli, Zeynep Aktuğ'un üstlendiği İlknur karakterine aşıktır. Aslında bu aşk tek taraflı değil, İlknur'da Ali'ye aşıktır. Yaşadıkları mahalle, eğitim seviyesi düşük olan bir yerleşke. Ayrıca yoksulluğun da yaşandığı bir bölge. Ali Kundilli, İlknur'u varlık içinde yaşatmayı istiyor ancak bulunduğu konum ve şartlar bunu epey bir zorluyor. Bu hayalini gerçekleştirmek için elinden geleni yapan Ali'nin bunun yanı sıra mahallede adını duymayan kalmadı. İlknur ile evlenmek isteyecekken İlknur'un babası iş bulmadan kızını ona vermeyeceğini söyler ve Ali hemen iş bulmaya koyulur.

Ali Kundilli yani Cem Gelinoğlunun yanı sıra filmin diğer önemli rollerini diğer bir Vine fenomeni Emre Mutlu, Sami Aksu ve Ezgi Tombul üstleniyor. Fragmanından da anlaşılacağından film çok fazla güldürecek gibi duruyor. Şahsi fikrimi belirtmek gerekirse fragmanını izlerken dahi her saniyesinde kendimi gülmekten alıkoyamadım. Özellikle "Teyze senin kedin uçamıyodu dimi" kısmında yerlere yattım diyebilirim. Umarım beklediği ilgiyi görür Ali Kundilli filmi ki bence görecektir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Sosyal medyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan Cem Gelinoğlu, senaryosunu yazıp başrolünde oynadığı bu filmle iki yakın arkadaşın hikayesini sosyal medyadaki vine'leriyle benzer şekilde dile getiriyor.

  Cem Gelinoğlu, Ali Kundilli karakterini ve filmi Hürriyet'e verdiği röportajda şu sözlerle anlatıyor: "Sıcak bir arkadaşlık hikâyesi. Ali Kundilli, modern hayat şartlarını, sigortalı ve sabit bir iş olanağını reddeden, sürekli kendi projelerini üreten ve günün birinde projelerinin keşfedileceğine inanan bir mucit. Kendisiyle aynı hayalleri paylaşan Vedat’la aynı mahallede yaşayan Ali, en yakın arkadaşının sisteme yenik düşmesi ve bu hayalleri terk etmesiyle birlikte yalnız kalıyor. Nitekim Vedat’ın sevdiği kadınla evlenebilmesi için düzenli bir hayata, sigortalı bir işe ihtiyacı var. Benzer şartlar Ali için de geçerli. Fakat genç mucit, sevdiği kadını yani İlknur’u prensesler gibi yaşatabilmek adına hayallerini kovalamaya devam eder. Fakat her şey Vedat ile Ayşe’nin kına gecesinde tamamen değişir."

  Yayın Tarihi:

  20 Şubat 2015

  Senaryo:

  Cem Gelinoğlu

  Yapım Şirketi:

  Aksoy Film

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 25 Hafta Seyirci: 482.917 Hasılat: 4.967.618,76 TL

  Yorumlar (139)