Abluka (Yerli Film)

Abluka (Yerli Film)

Vizyona girmeden 7.1 Imdb puanını kapan dram filmi olan Abluka, Emin Alper yönetmenliğinde seyircisinin karşısına çıkıyor. Filmin diğer bir adının Frenzy olarak geçmesinin nedeni ise Fransa'da da vizyona girecek olmasıdır. Her iki ülkede de vizyon tarihi 6 Kasım olarak belirlendi.

İstanbul, siyasi nedenlerden dolayı karışık zamanlar geçirmektedir. Güvenlik güçleri tüm eylemleri, provokasyonları ve canlı bombaları engellemek için önlemlerini günden güne arttırmaktadır. 20 yıla yakın bir süredir cezaevinde kalan Kadir, şartlı olarak tahliye edilir. İstanbul'un emniyetinde görev alan ve iyi bir rütbesi olan Hamza, Kadir ile işbirliği yapmak ister ve ona iş bulma konusunda yardımcı olur. Kadir'i bir gecekondu mahallesinde çöp toplayıcı olarak göreve başlatır. Ancak Kadir'in görevi dışarıdan çöp toplayıcı olarak gözükse de asıl görevi o mahallede herhangi bir canlı bomba olma durumunda Hamza komisere bildirmektir. Kadir, uzun süredir görüşmediği kardeşi Ahmet ile tekrar yakınlık kurmak ister. Bunun nedeni ise dolaylı yoldan Ahmet'in kendisine yardımcı olmasını istemektir. Ancak Ahmet, Kadir ile bu yakın ilişkiyi reddeder. Kadir bu durum karşısında diğer planlarına geçer ve farklı yollar dener.

Kadir rolünü üstlenen ünlü ve tecrübeli aktör Mehmet Özgür; 2015 yapımı Ertuğrul, En Güzeli ve 2014 yapımı Olur Olur! filminin oyuncu kadrosunda yer almıştı. Filmin senaristliği aynı zamanda yönetmen olan Emin Alper tarafından üstlenilirken, yapımcılığı ise Liman Film şirketi adına Nadir Öperli ve Enis Köstepen ikilisi üstlenmektedir. Kadir'in kardeşi rolündeki Ahmet karakterini Berkay Ateş, emniyette görev alan Hamza rolünü Müfit Kayacan ve Meral rolünü ise Tülin Özen ismi üstlenmektedir. 117 dakikalık bu dram filminin müzik işlerini üstlenen isim olarak ise Cevdet Erek ismi karşımıza çıkıyor. Abluka filmini donmadan, indirmeden Full HD kalitede seyredebilirsiniz.

NOT: Abluka yerli filminin sadece fragmanı mevcuttur. Film düştüğünde ilk ekleyen site olacağız. Takip etmeye devam edin.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?