1080p 45 Yıl – 45 Years

45 Yıl – 45 Years

45 yıldır evli olan, çocukları bulunmayan Kate (Charlotte Rampling) ve Geoff (Tom Courtenay) çifti, yaklaşan yıldönümlerini bir partiyle kutlamaya hazırlanmaktadır. Ancak Geoff'in aldığı bir mektup, sakin hayatlarının ortasına bomba gibi düşer: Geoff'in evlenmeden önce kız arkadaşı olan, ancak İsviçre'de bir gölde yaşadıkları trajik bir kaza sonucu donarak ölen Katya'nın cesedi neredeyse 50 yıl sonra bulunmuştur. Kate bu olaya çok önem vermemeye çalışsa da Geoff'in eski günlerine giderek daha fazla özlem duymaya başlaması, Kate'i huzursuz edecektir. Sonunda ikili, geçmişlerini iyice deşmeye ve sorgulamaya başlayacaklardır. Filmin başrolünde yer alan iki isim, Rampling ve Courtenay, 2015 Berlin Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi oldu.

Kate Mercer ve kocası evliliklerinin 45. yılını kutlayacak olan bir çifttir. Kate bunu partiyle kutlamayı planlamaktadır ve hazırlıklara başlamıştır. Bu esnada kocasına bir mektup gelir. Mektupta ilk aşkının cesedinin İsviçre Alplerindeki buzullar içerisinde bulunduğu yazmaktadır. Bu durum evliliklerinde yeni bir dönemin başlamasına neden olacaktır.

David Constantine’in kısa hikayesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Andrew Haigh bulunurken oyuncu kadrosunda Charlotte Rampling, Tom Courtenay ve Geraldine James yer alıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  25 Eylül 2015 (Türkiye)

  Senaryo:

  David Constantine, Andrew Haigh

  Ödüller:

  1 Oscar Adaylığı. Diğer 19 ödül & 48 adaylık.

  Yapım Şirketi:

  BFI Film Fund, British Film Institute (BFI), Bureau, The

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 9 Hafta / Seyirci: 4.829 / Hasılat: 50.143,00 TL (Türkiye)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?